A avut loc prima ediție a Memorialului Pavel Sîrbu la handbal

A avut loc prima ediție a Memorialului Pavel Sîrbu la handbal

Fiica regretatului Pavel Sîrbu, Adriana Beldiman și ginerele George Beldiman, susținuți de Universitatea de Vest „Vasile Goldiș” Arad și Colegiul Particular „Vasile Goldiș” Arad, au reușit să organizeze prima ediție a Memorialului „Pavel Sîrbu” la handbal. Prima zi a competiţiei desfăşurată în sala UVVG a fost rezervată meciurilor de baby handbal și mini handbal. Au participat sportivi de la HC Beldiman Arad, ACS Biamar Reșița și Liceul Tehnologic „Regina Maria” Arad.

A doua zi a venit rândul întrecerilor rezervate juniorilor 4, iar configurația podiumurilor a arătat astfel: 1. LPS Banatul Timișoara, 2. HC Beldiman Arad, 3. Unirea Sânnicolaul Mare (băieți), respectiv 1. LPS Banatul Timișoara, 2. HC Beldiman Arad, 3. ACS Biamar Reșița (fete).
Festivitatea de premiere a fost făcută de Flavius Sabău, secretar-șef al Universității de Vest „Vasile Goldiș”, care a oferit premii speciale pentru „jucătorul meciului”, dar și fiecărei echipe participante.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *