Rezultate, clasamente liga a 5-a Arad

Rezultate, clasamente liga a 5-a Arad
0 comments, 13/06/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A: Atletico Arad – Speranța Turnu 3-4, Victoria Nădlac – Viitorul Tisa Nouă 0-5, Forest Oil Sp. German – CS Vladimirescu II 7-0, Mureșul Zădăreni – Olimpia Bîrzava nu s-a disputat, Cetate Săvîrșin – FC Zimandu Nou 0-6, AS Aluniș – Victoria LT Sînpaul 2-2, Voința Macea – Mureșul Ususău 2-4, AC Șagu – Mureșana Mîndruloc 1-1, Înfrățirea Iratoșu a stat.

Clasament 

1 Speranța Turnu                    29        21        3          5          99-49   66

2 Viitorul Tisa Nouă               29        20        4          5          68-28   64

3 FC Zimandu Nou                29        18        4          7          86-48   58

4 CS Vladimirescu II             30        19        1          10        67-49   58

5 Mureșana Mîndruloc           29        18        2          9          69-41   56

6 Mureșul Zădăreni                28        16        3          9          79-52   51

7 Victoria Nădlac                   29        15        3          11        68-56   48

8 Atletico Arad                      29        14        4          11        62-51   46

9 Forest Oil Sp. German        29        12        5          12        56-46   41

10 Victoria LT Sînpaul          30        12        5          13        65-63   41

11 Înfrățirea Iratoșu               29        12        3          14        40-47   39

12 Cetate Săvîrșin                  29        9          5          15        69-71   32

13 AS Aluniș                          28        9          5          14        44-53   32

14 AC Șagu                            29        8          4          17        41-62   28

15 Mureșul Ususău                 29        7          2          20        35-72   23

16 Olimpia Bîrzava                28        6          2          20        40-95   20

17 Voința Macea                    29        1          3          25        33-138 6

Etapa viitoare (16-17 iunie): Turnu – Macea, Mîndruloc – Atletico, Ususău – Sp. German, Vladimirescu – Aluniș, Sînpaul – Săvîrșin, Iratoșu – Zădăreni, Bîrzava – Nădlac, Tisa Nouă – Șagu, Zimandu Nou stă.

Seria B: Crișul Alb Buteni – Vulturii Socodor 3-1, Flacăra Țipar – Avântul Tîrnova 2-4, Highișana Drauț – Șoimii Șimand 6-2, Pro Gurba – Viitorul Almaș 7-4, Gloria Cermei – Andezitul Vîrfurile 4-0, Viitorul Șepreuș – Dacia Beliu nu s-a disputat, Steaua Grănniceri – Recolta Apateu 3-1, Cetate Dezna – CS Moneasa și Crișul Alb Șicula – Frontiera Pilu se joacă miercuri, 13 iunie.

 

Clasament

1 Crișul Alb Șicula                 30        22        4          4          102-40 70

2 Highișana Drauț                  31        21        3          7          97-52   66

3 CS Moneasa                                    30        20        4          6          83-40   64

4 Frontiera Pilu                       30        18        6          6          59-28   60

5 Recolta Apateu                   31        18        3          10        95-62   57

6 Șoimii Șimand                     31        14        5          12        91-80   47

7 Cetate Dezna                       30        15        1          14        78-91   46

8 Viitorul Almaș                     31        14        3          14        75-62   45

9 Viitorul Șepreuș                  30        13        6          11        64-58   45

10 Avântul Tîrnova                31        13        5          13        74-69   44

11 Flacăra Țipar                     31        14        2          15        73-75   44

12 Steaua Grănniceri              31        12        4          15        61-74   40

13 Andezitul Vîrfurile           31        12        4          15        70-76   39

14 Crișul Alb Buteni              31        10        2          19        58-107 32

15 Dacia Beliu                        30        9          3          18        54-76   30

16 Vulturii Socodor               31        8          4          19        53-90   28

17 Gloria Cermei                    31        7          1          23        58-97   22

18 Pro Gurba                          31        5          2          24        62-130 17

Etapa viitoare (16-17 iunie): Almaş – Drauţ, Pilu – Dezna, Moneasa – Şepreuş, Beliu – Cermei, Vîrfurile – Buteni, Socodor – Gurba, Şimand – Ţipar, Tîrnova – Grăniceri, Apateu – Şicula.

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *