Rezultatele si clasamentul etapei 24 din Liga 5 Arad

Rezultatele si clasamentul etapei 24 din Liga 5 Arad
0 comments, 18/05/2014, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Rezultatele etapei 24 din Liga 5 Arad Seria A

 

Olimpia Bujac – Zimandu Nou  1-3

AS Vinga – Unirea Şeitin  1-0

AS Aluniş – Atletico Arad  3-0

Voinţa Munar – AC Şagu  5-0

Şoimii Lipova – Victoria Felnac  0-0

Olimpia Bîrzava – Înfrăţirea Iratoşu  2-3

Mureşul Zădăreni – Speranţa Turnu  2-1

Cetate Săvîrşin – Mureşana Mîndruloc  3-0 neprez

 

Clasament

 

1. Şoimii Lipova           24        20        2          2          95        18        62

2. Cetate Săvîrşin         24        15        2          7          85        46        47

3. Înfrăţirea Iratoşu       24        14        5          5          56        44        47

4. AC Şagu                  24        12        7          5          51        39        43

5. Victoria Felnac         24        12        5          7          65        35        41

6. Olimpia Bîrzava        24        12        1          11        62        62        37

7. AS Vinga                 24        10        6          8          49        43        36

8. Atletico Arad            24        10        3          11        50        67        33

9. Unirea Şeitin 24        10        2          12        41        38        32

10. Mureşul Zădăreni    24        9          3          12        45        52        30

11. Olimpia Bujac         24        9          2          13        44        77        29

12. Zimandu Nou         24        8          4          12        32        48        28

13. Voinţa Munar         24        7          5          12        46        57        26

14. AS Aluniş               24        6          5          13        38        55        23

15. Speranţa Turnu       24        7          2          15        34        53        17

16. Mureş Mîndruloc    24        4          0          20        33        92        12

 

Etapa viitoare

Sâmbătă 24 mai ora 11

Atletico Arad – Olimpia Bujac

Sâmbătă 24 mai ora 18

Speranţa Turnu – AS Vinga

Înfrăţirea Iratoşu – Voinţa Munar

AC Şagu – AS Aluniş

Zimandu Nou – Victoria Felnac

Mureşul Zădăreni – Şoimii Lipova

Unirea Şeitin – Cetate Săvîrşin

Mureşana Mîndruloc – Olimpia Bîrzava

 

Rezultatele etapei 24 din Liga 5 Arad Seria B

 

Viitorul Satu Nou – Dacia Beliu  3-3

Recolta Apateu – Steaua Grăniceri  4-0

Crişul Alb Buteni – Frontiera Pilu  2-2

Crişul Alb Şicula – Olimpia Bocsig  1-2

Flacăra Ţipar – Cetate Dezna  4-2

Vulturii Socodor – Voinţa Macea  1-4

Şoimii Şimand – Naţional Sebiş II  2-4

Avîntul Tîrnova – Viitorul Şepreuş  4-2

 

Clasament

 

1. Naţional Sebiş II       24        22        1          1          128      14        67

2. Dacia Beliu               24        20        2          2          75        15        62

3. Viitorul Satu Nou      24        16        2          6          97        52        50

4. Frontiera Pilu            24        12        5          7          39        35        41

5. Şoimii Şimand           24        12        4          8          61        51        40

6. Recolta Apateu         24        12        2          10        67        59        38

7. Avântul Tîrnova        24        12        2          10        49        43        38

8. Viitoru Şepreuş         24        10        6          8          52        55        36

9. Olimpia Bocsig         24        10        4          10        53        51        34

10. Vulturii Socodor     24        8          4          12        44        49        28

11. Cetate Dezna          24        6          6          12        58        71        24

12. Steaua Grăniceri     24        6          4          14        40        67        22

13. Crişul Alb Buteni    24        6          4          14        33        72        22

14. Voinţa Macea         24        5          6          13        33        74        21

15. Flacăra Ţipar          24        4          2          18        32        93        14

16. Crişul Alb Şicula     24        3          2          19        32        92        11

 

Etapa viitoare

Sâmbătă 24 mai ora 18

Cetate Dezna – Crişul Alb Şicula

Naţional Sebiş – Dacia Beliu

Viitorul Şepreuş – Şoimii Şimand

Voinţa Macea – Recolta Apateu

Olimpia Bocsig – Crişul Alb Buteni

Frontiera Pilu – Avântul Tîrnova

Vulturii Socodor – Viitorul Satu Nou

Steaua Grăniceri – Flacăra Ţipar

 

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published.