Rezultatele etapei 10 din Liga 5 Arad

Rezultatele etapei 10 din Liga 5 Arad
0 comments, 19/10/2014, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Rezultatele etapei 10 din liga 5 Arad

Seria A

Glogovat 2013 – Speranţa Turnu    echipa S. Turnu nu s-a prezentat

Unirea Şeitin – Voinţa Munar   0-3

Zimandu Nou – Atletico Arad   1-1

Semlecana Semlac – AC Şagu   8-0

FO Sînpetru german – Olimpia Bîrzava   4-1

Victoria Felnac – AS Aluniş   3-1

AS Vinga – Mureşul Zădăreni   1-0

Înfrăţirea Iratoşu – Cetate Săvîrşin   5-1

Clasament

1   AS VICTORIA FELNAC 10 10 0 0 40 10 30
2   AS CETATE SĂVÎRŞIN 10 7 1 2 32 16 22
3  CS GLOGOVAT 2013 9 7 0 2 34 13 21
4  AS F.O. SÎNPETRU GERMAN 10 6 0 4 19 29 18
5   AS MUREŞUL ZĂDĂRENI 10 5 2 3 31 17 17
6  AS ÎNFRĂŢIREA IRATOŞU 10 5 2 3 30 18 17
7   CS VOINŢA MUNAR 10 5 2 3 26 18 17
8  CS SPERANŢA TURNU 9 5 0 4 31 16 15
9  CS SEMLECANA SEMLAC 10 5 0 5 27 16 15
10  AS ALUNIŞ 10 5 0 5 18 20 15
11   AS OLIMPIA BÎRZAVA 10 3 1 6 25 33 10
12   AC ŞAGU 10 3 1 6 13 32 10
13  AS VINGA 10 3 0 7 9 33 9
14   AS UNIREA ŞEITIN 10 2 1 7 17 26 7
15  CS ATLETICO ARAD 10 2 1 7 16 33 7
16   FC ZIMANDU NOU 10 0 1 9 3 41 1

Etapa viitoare

Atletico Arad – Glogovat 2013

AC Şagu – Victoria Felnac

Speranţa Turnu – FO Sînpetru German

AS Aluniş – Înfrăţirea Iratoşu

Cetate Săvîrşin – Unirea Şeitin

Mureşul Zădăerni – Semlecana Semlac

Olimpia Bîrzava – AS Vinga

Voinţa Munar – Zimandu Nou

 

Seria B

Viitorul Satu Nou – Avântul Tîrnova   1-4

Frontiera Pilu – Şoimii Pîncota II   0-0

Şoimii Şimand – Olimpia Bocsig   4-2

Crişul Alb Buteni – Podgoria Ghioroc 2-2

Unirea Gurahonţ – Viitorul Şepreuş   4-2

Flacăra Ţipar – Recolta Apateu   1-2

Steaua Grăniceri – Cetate Dezna   1-2

Voinţa Macea – Vulturii Socodor   5-1

Clasament

1   CS AVÂNTUL TIRNOVA 10 7 1 2 39 15 22
2   CS ŞOIMII ŞIMAND 10 7 1 2 32 17 22
3   AS VOINŢA MACEA 10 6 3 1 34 15 21
4  CS VIITORUL SATU NOU 10 6 1 3 24 19 19
5   CS OLIMPIA BOCSIG 10 4 4 2 22 18 16
6   CS UNIREA GURAHONT 10 5 1 4 32 30 16
7   AS PODGORIA GHIOROC 10 4 3 3 24 22 15
8  ACS ŞOIMII PÎNCOTA 10 4 2 4 26 21 14
9   CS RECOLTA APATEU 10 4 2 4 27 28 14
10   AS VULTURII SOCODOR 10 4 1 5 19 20 13
11   AS VIITORUL ŞEPREUŞ 10 4 1 5 22 26 13
12   AS CRIŞUL ALB BUTENI 10 2 4 4 13 21 10
13   AS CETATE DEZNA 10 3 1 6 21 44 10
14  FC FRONTIERA PILU 10 2 2 6 13 20 8
15   AS FLACĂRA ŢIPAR 10 1 3 6 9 23 6
16   AS STEAUA GRĂNICERI 10 1 2 7 11 29 5

Etapa viitoare

Podgoria Ghioroc – Frontiera Pilu

Şoimii Pîncota II – Şoimii Şimand

Vulturii Socodor – Steaua Grăniceri

Olimpia Bocsig – Unirea Gurahonţ

Avântul Tîrnova – Crişul Alb Buteni

Cetate Dezna – Viitorul Satu Nou

Viitorul Şepreuş – Flacăra Ţipar

Recolta Apateu – Voinţa Macea

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *