Rezultatele etapei 4 din Liga 5 Arad

Rezultatele etapei 4 din Liga 5 Arad
0 comments, 08/09/2014, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Rezultatele etapei 4 din Liga 5 Arad. Seria A

AS Aluniş – Voinţa Munar   2-0

AC Şagu – Atletico Arad   2-1

Înfrăţirea Iratoşu – Glogovaţ 2013   0-1

Unirea Şeitin – Zimandu Nou   3-0

AS Vinga – Cetate Săvîrşin   0-2

Mureşul Zădăreni – Speranţa Turnu   2-1

Semlecana Semlac – Olimpia Bîrzava   3-2

Victoria Felnac – FO Sînpetru German   5-0

Clasament

1, Victoria Felnac                   4          4           0            0               12 p.
2. Cetate Săvîrşin                    4          3           1             0              10
3, Semlecana Semlac             4          3           0            1                 9
4. Glogovaţ 2013                    4          3           0            1                 9
5, Mureşul Zădăreni              4          2           1             1                 7
6. Voinţa Munar                      4          2           1             1                 7
7. Unirea Şeitin                       4          2            1             1                7
8. AC Şagu                                 4          2            0            2                 6
9. AS Aluniş                              4          2            0            2                 6
10. Olimpia Bîrzava               4          1            1             2                 4
11. Înfrăţirea Iratoşu            4         1             1             2                4
12. Speranţa Turnu                4         1             0            3                 3
13. Atletico Arad                    4         1             0            3                 3
14. AS Vinga                             4          1            0            3                 3
15. FO Sînpetru German      4          1            0            3                 3
16. Zimandu Nou                   4           0           0            4                 0

Etapa viitoare

Atletico Arad – Mureşul Zădăreni

Glogovaţ 2013 – Unire Şeitin

Speranţa Turnu – Semlecana Semlac

Voinţa Munar – AC Şagu

Cetate Săvîrşin – AS Aluniş

FO Sînpetru German – Înfrăţirea Iratoşu

Zimandu Nou – AS Vinga

Olimpia Bîrzava – Victoria Felnac

 

Seria B

Viitorul Satu Nou – Crişul Alb Buteni   4-1

Unirea Gurahonţ – Cetate Dezna   6-2

Vulturii Socodor – Avântul Tîrnova   2-1

Recolta Apateu – Podgoria Ghioroc   6-2

Viitorul Şepreuş – Şoimii Pîncota   4-1

Flacăra Ţipar – Olimpia Bocsig   4-4

Steaua Grăniceri – Frontiera Pilu   0-1

Voinţa Macea – Şoimii Şimand   5-2

Clasament 

1. Viitorul Satu Nou                          4           4            0             0               12 p.
2. Voinţa Macea                                 4           3             0             1                 9
3. Şoimii Şimand                                4           3             0             1                 9
4. Vulturii Socodor                           4           2             1             1                 7
5. Podgoria Ghioroc                         4           2             1             1                 7
6. Avântul Tîrnova                           4           2             0             2                6
7. Viitorul Şepreuş                           4          2              0             2                6
8. Unirea Gurahonţ                          4           2             0             2                6
9. Şoimii Pîncoza II                          4           2             0             2                6
10. Frontiera Pilu                             4           2             0              2                6
11. Olimpia Bocsig                            4           1             2               1                5
12. Flacăra Ţipar                               4           1             2               1                5
13. Recolta Apateu                           4          1              1               2               4
14. Crişul Alb Buteni                        4          0              2              2               2
15. Steaua Grăniceri                         4          0              1              3               1
16. Cetate Dezna                                4           0             0              4               0

Etapa viitoare

Podgoria Ghioroc – Viitorul Şepreuş

Şoimii Pîncota II – Flacăra Ţipar

Frontiera Pilu – Viitorul Satu Nou

Şoimii Şimand – Steaua Grăniceri

Avântul Tîrnova – Recolta Apateu

Cetate Dezna – Vulturii Socodor

Crişul Alb Buteni – Unirea Gurahonţ

Olimpia Bocsig – Voinţa Macea

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *