Rezultatele etapei 22 din Liga 5 Arad

Rezultatele etapei 22 din Liga 5 Arad
0 comments, 04/05/2014, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Rezultatele etape 22 din Liga 5 Seria A

 

Speranţa Turnu – Unirea Şeitin   1-0

AS Vinga – Înfrăţirea Iratoşu 4-4

AS Aluniş – Victoria Felnac 3-3

Şoimii Lipova – Olimpia Bujac 9-0

Voinţa Munar – Zimandu Nou 2-2

Olimpia Bîrzava – Atletico Arad 7-1

Cetate Săvîrşin – AC Şagu 8-1

Mureşul Zădăreni – Mureşana Mîndruloc 3-0 neprez

 

Clasament

 

1. Şoimii Lipova           22        19        1          2          93        18        58

2. Cetate Săvîrşin         22        14        2          6          80        41        44

3. Înfrăţirea Iratoşu       22        12        5          5          48        40        41

4. AC Şagu                  22        11        7          4          46        30        40

5. Victoria Felnac         22        11        4          7          55        35        37

6. Olimpia Bîrzava        22        12        1          9          56        54        37

7. AS Vinga                 22        8          6          8          45        43        30

8. Atletico Arad            22        9          3          10        48        64        30

9. Unirea Şeitin 22        9          2          11        39        36        29

10. Olimpia Bujac         22        9          2          11        43        64        29

11. Mureşul Zădăreni    22        8          3          11        42        49        27

12. Voinţa Munar         22        6          5          11        41        55        23

13. Zimadu Nou           22        6          4          12        27        46        22

14. AS Aluniş  22        5          5          12        34        53        20

15. Speranţa Turnu       22        7          2          13        33        49        17

16. Mureş Mîndruloc    22        4          0          18        33        86        12

 

Etapa viitoare

Sâmbătă 10 mai ora 11.00

Atletico Arad – Voinţa Munar

Sâmbătă 10 mai ora 18.00

Speranţa Turnu – Şoimii Lipova

Duminică 11 mai ora 18.00

Victoria Felnac – Olimpia Bujac

Înfrăţirea Iratoşu – Cetate Săvîrşin

AC Şagu – Olimpia Bîrzava

Zimandu Nou – AS Aluniş

Unirea Şeitin – Mureşul Zădăreni

Mureşana Mîndruloc – AS Vinga

 

Rezultatele etapei 22 din Liga 5 Seria B

 

Recolta Apateu – Olimpia Bocsig  6-1

Crişul Alb Şicula – Viitorul Şepreuş  2-3

Voinţa Macea – Steaua Grăniceri  2-0

Viitorul Satu Nou – Şoimii Şimand  2-5

Crişul Alb Buteni – Naţional Sebiş II  1-1

Flacăra Ţipar – Frontiera Pilu  1-2

Vulturii Socodor – Cetate Dezna  2-1

Avântul Tîrnova – Dacia Beliu  0-2

 

Clasament

 

1. Naţional Sebiş II       22        20        1          1          120      11        61

2. Dacia Beliu                    22        19        1          2          71        12        58

3. Viitorul Satu Nou            22        16        1          5          94        46        49

4. Şoimii Şimand                    22        12        4          6          59        46        40

5. Frontiera Pilu                    22        11        4          7          34        33        37

6. Avântul Tîrnova                 22        11        2          9          44        37        35

7. Viitorul Şepreuş        22        9          6          7          47        50        33

8. Recolta Apateu        22        10        2          10        59        57        32

9. Vulturii Socodor    22        8          4          10        42        43        28

10. Olimpia Bocsig       22        8          4          10        45        49        28

11. Cetate Dezna         22        6          6          10        54        63        24

12. Crişul Alb Buteni                22        6          3          13        30        67        21

13. Steaua Grăniceri                 22        5          4          13        38        62        19

14. Voinţa Macea        22        3          6          13        26        73        15

15. Crişul Alb Şicula           22        3          2          17        31        87        11

16. Flacăra Ţipar         22        3          2          17        27        85        11

 

Etapa viitoare

Sâmbătă 10 mai ora 18.00

Dacia Beliu – Şoimii Şimand

Duminică 11 mai ora 18,00

Cetate Dezna – Recolta Apateu

Naţional Sebiş II – Avântul Tîrnova

Viitorul Şepreuş – Crişul Alb Buteni

Voinţa Macea – Viitorul Satu Nou

Olimpia Bocsig – Flacăra Ţipar

Frontiera Pilu – Crişul Alb Şicula

Steaua Grăniceri – Vulturii Sosodor

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *