Loturile şi programul de la “West Petrom Reloaded Gala Arad”

Loturile şi programul de la “West Petrom Reloaded Gala Arad”
0 comments, 30/05/2014, by , in Baschet, Ultimele stiri

Prin amabilitatea ABLA Baschet şi Asociaţiei Clubul Sportiv Andromeda Arad, organizatori ai evenimentului, vă putem oferi loturile şi programul “West Petrom Reloaded Gala”, din 7-8 iunie.

Sambata se va începe cu faza play-off is play-out in liga de JL-A si JL-B, programul este in felul urmator:

Sala Decebal

10:00 Szentesi KK vs. Pro Baschet Lugoj

11:20 Valbon Pecica vs. CS Viitorul Deva

12:40 MP Sport TM vs. New Generation TM

14:00 KK Coka vs. Hodmezovasarhelyi KS

15:20 Best Baschet Arad vs. Bekesi SZSK

Sala Dimitrie Tichindeal

10:00 YBT Arad vs. MP Sport TM

11:30 CS Viitorul Deva vs. Valbon 2

13:00 Bekesi SZSK vs. Szentesi KK

14:30 Best Baschet Arad vs. Hodmezovasarhleyi KS

16:00 3 Point shootout Contest JL-A and JL-B

17:00 Small Final JL-A

18:30 Small Final JL-B

Tot sambata la ora 20:00 la Gemi Sport va avea loc masa festiva cu fosti jucatorii West Petrom, sponsori si invitati speciali.

Duminica turneul JL-A si JL-B continua cu programul de mai jos:

Sala Polivalenta Arad

9:00 All Stars Game JL-B

10:30 All Stars Game JL-A

12:00 Finala JL-B

13:30 Finala JL-A

15:00 Festivitate de premiere

16:00 Conferinta de Presa la sala Polivalenta

17:00 West Petrom Reloaded vs. ABLA All Stars Team

LOTURI

West Petrom Reloaded

1. Miljan Marjanovic

2. Zoran Markovic

3. Dino Konakovic

4. Radenko Toroman

5. Veres Attila

6. Dumitru Anghel

7. Wayne Clark

8. Bobroczky Zsigmond

9. Muntean Cristian

10. Boric Catalin

11. Iov Cristian

12. Bogdan Betea

13. Ifrim Calin

14. Sorin Smeu

Incerti, datorita finalei Ligii Nationale de baschet masculin, sunt Catalin Burlacu, Szijarto Levente şi Serban Sere.

Antrenori: Dragan Petricevic, Davidhazy Emeric si Budurean Adrian

Echipa ABLA All Stars Team

1. Illes Daniel

2. Mihaltian Istvan

3. Totoreanu Radu

4. Djurin Nenad

5. Schipor Sebastian

6. Sandru Marius

7. Milorad Djekic

8.Nedescu Andrei

9. Dudas Tiberiu

10. Dedulea Alex

11. Tihoi Daniel

12. Palcu Cristian

13. Kovac Milan

14. Cojocaru Claudiu

15. Stefan Cosmin

16. Rodea Ovidiu

Antrenor : Steinhubel Istvan

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *