Gimnaziada baschetului arădean pornește la drum

Gimnaziada baschetului arădean pornește la drum
0 comments, 27/11/2017, by , in Baschet, Ultimele stiri

Școala Gim. „Aurel Vlaicu” (Gen. 21) și Școala Gim. „Nicolae Bălcescu” (Gen. 11) vor deschide, luni, 27 noiembrie, ediția 2017-2018 a Olimpiadei Gimnaziilor la baschet.

De remarcat că echipa Colegiului Național „Preparandia – Dimitrie Țichindeal” Arad (fete), în calitate de campioană județeană în anul școlar 2016-2017, este califică direct în semifinale. Campioana Aradului va reprezenta județul nostru la „zona” organizată la Timișoara.

PROGRAMUL COMPETIȚIEI

Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac)

– Luni, 27.11.2017 GRUPA C – fete și GRUPA B – băieți 9:00 – fete Școala Gimn. „Aurel Vlaicu” – Școala Gimn. „Nicolae Bălcescu” 9:45 – băieți Școala Gimn. „Ilarion Felea” – Școala Gimn. „Mihai Eminescu” 10:30 – fete Școala Gimn. „Mihai Eminescu” – Școala Gimn. „Nicolae Bălcescu” 11:15 – băieți Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” – Școala Gimn. „Mihai Eminescu” 12:00 – fete Școala Gimn. „Mihai Eminescu” – Școala Gimn. „Aurel Vlaicu” 12:45 – băieți Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” – Școala Gimn. „Ilarion Felea” Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac)

– Marți, 28.11.2017 GRUPA B – fete și GRUPA C – băieți 9:00 – fete Liceul cu Program Sportiv – Liceul Teoretic „Ghe. Lazăr” Pecica 9:45 – băieți Liceul cu Program Sportiv – Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky”Nădlac 10:30 – fete Liceul Teoretic „Ghe. Lazăr” Pecica – Colegiul Tehnic de Construcții și PM 11:15 – băieți Liceul Teoretic „J. G. Tajovsky”Nadlac – Școala Gimn. „Pădureni” Ch. Criș 12:00 – fete Liceul cu Program Sportiv – Colegiul Tehnic de Construcții și PM 12:45 – băieți Liceul cu Program Sportiv – Școala Gimn. „Pădureni” Ch. Criș Sala „DECEBAL”

– Miercuri, 29.11.2017 GRUPA A – fete și GRUPA A – băieți 9:00 – fete Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn” – Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” 9:45 – fete Școala Gimnazială Țipar – C. N. „Elena Ghiba Birta” 10:30 – băieți Colegiul Național „P – D. Țichindeal” – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn” 11:15 – fete C. N „Elena Ghiba Birta” – Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” 12:00 – fete Școala Gimnazială Țipari – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn” 12:45 – băieți C. N. „Elena Ghiba Birta” – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn” 13:30 – fete C. N. „Elena Ghiba Birta” – Liceul Teoretic „A. M. Guttenbrunn” 14:15 – fete Școala Gimnazială Țipar – Colegiul de Arte „Sabin Drăgoi” 15:00 – băieți C. N „Elena Ghiba Birta” – Colegiul Național „P – D. Țichindeal”

SEMIFINALE

Luni, 11.12.2017 – Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac) 10:00 fete – A1 – B1 11:00 fete – C.N. „Preparandia Dimitrie Țichindeal” Arad – C1 10:30 băieți – A1 – B1 11:15 băieți – A2 – C1

FINALE

Vineri, 15.12.2017 – Sala Liceului cu Program Sportiv (Str. Buziaș – cartier Bujac) 10:00 Finala mică fete 11:00 Finala mică băieți 12:00 Finala mare fete 13:00 Finala mare băieți

Tags:
gimnaziada

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *