Gimnaștii arădeni au fost aproape de podium la prima etapă națională
Sala Polivalentă din Arad a găzduit zilele trecute prima etapă a Campionatului Național pe Echipe și Individual la gimnastică artistică masculină. La start s-au aliniat și opt sportivi de la CSŞ Gloria, care nu au prins însă podiumul de premiere.
Cristian Pintea s-a clasat pe locul 4 la individual compus, nivel 5, echipa CSŞ Gloria (în formula: Andrei Arnăutu, Dominic Cotuna, Cristian Dragoș, Sebastian Macovei și Luca Padvai), a ocupat și ea tot locul 4, la nivel 2, Darius Andrei Roșu a terminat pe locul 6 la individual compus, nivel 4, iar Abel Abrudan a venit pe 9 la individual compus, nivel 1.
Sportivii sunt pregătiți de profesorii Gabriel Haș și Claudia Fărcuț.