Gimnastele junioare II ale CSM-ului au luat argintul cu echipa
Deva a găzduit în weekend etapa a doua a Campionatului Național pe echipe și individual pentru junioare II și III la gimnastică artistică, competiție unde fetele de la CSM Arad s-au comportat bine și au reușit să urce pe podium în concursul pe echipe. Mai exact la junioare II, nivel 4, unde elevele antrenorilor Ciprian Hegyi și Carina Franiov, în formula Maya Hreniuc, Natalia Kapca și Ștefana Perța, au urcat pe a doua treaptă a podiumului, după CS Dinamo și în fața celor de la CSS Viitorul Cluj.
La individual compus, aceeași categorie, Hreniuc a terminat a patra, Kapca a șasea și Perța pe 14. CSM Arad a avut două reprezentante și în Campionatul Național al junioarelor I, unde la nivelul 3 au debutat Lelita Ruhama, pe locul 9 la individual compus și Anya Stănică, pe 14. În toamnă vor avea loc finalele la junioare II și III, unde vor fi prezente cele mai bune 24 de gimnaste după cele două etape.