Crișul privește spre Gorj, la barajul în Liga a III-a

Crișul privește spre Gorj, la barajul în Liga a III-a
0 comments, 28/02/2018, by , in Fotbal, Liga4, Ultimele stiri

Campioana județului nostru știe spre ce județ să privească când vine vorba despre adversarul de la barajul de promovare în Liga III-a la fotbal.

Lider autoritar în Liga 4 Arad și mare favorită la câștigarea campionatului, Crișul Chișineu Criș a fost cea mai interesată echipă de împerecherea de azi făcută la Casa Fotbalului, dar și Ineul, Pecica sau Sântana nu au fost indiferente.

Astfel, campioana județului Arad o va înfrunta pe cea din județul Gorj, ce se va alege foarte probabil dintre AS Petrolul Bustuchin și ACS Știința Turceni, care au un avans de 12, respectiv 10 puncte de a treia clasată, Gilortul Târgu Cărbunești.

Prima manșă a barajului va avea loc în județul nostru pe 16 iunie, de la ora 18, iar returul în Gorj, pe 23 iunie, de la ora 17:30.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *