Statistici în seriile din Liga a V-a. Rezultate şi clasamente

Statistici în seriile din Liga a V-a. Rezultate şi clasamente

Liga a V-a, seria A, etapa a 7-a:

Speranţa Turnu – AS Aluniş 1-0

Forest Oil Sp German – CS Dorobanţi 1-1

Unirea Şeitin – Semlecana Semlac 5-0

Înfrăţirea Iratoşu – Şoimii Livada 3-2

Gloria Secusigiu – Atletico Arad 3-0

Voinţa Munar – Aqua Vest 5-3

Voinţa Macea – Mureşul Zădăreni 5-0

Clasament

1.Macea 7 6 1 0 20-6 19

2.Secusigiu 7 5 0 2 15-8 15

3.Turnu 7 4 2 1 18-6 14

4.Dorobanţi 7 4 2 1 16-10 14

5.Iratoşu 7 4 1 2 17-13 13

6.Zădăreni 7 3 2 2 18-19 11

7.Munar 7 3 1 3 19-24 10

8.Livada 7 3 0 4 22-20 9

9.Aluniş 7 2 2 3 10-10 8

10.Şeitin 7 2 1 4 12-15 7

11.Aqua Vest 7 2 0 5 15-16 6

12.Atletico 7 2 0 5 12-20 6

13.Semlac 7 2 0 5 10-19 6

14.Sp German 7 0 2 5 7-25 2

Etapa viitoare (sâmbătă, 14-duminică, 15 octombrie): Atletico – Macea, Turnu – Sp German, Aqua Vest – Şeitin, Aluniş – Livada, Semlac – Iratoşu, Dorobanţi – Secusigiu, Zădăreni – Munar.

Liga a V-a, seria B, etapa a 7-a:

Viitorul Satu Nou – Podgoria Pâncota 2-5

FC Zimandu Nou – Olimpia Bocsig 3-1

Steaua Grăniceri – Podgoria Ghioroc 2-4

Victoria Seleuş – CS Beliu 0-2 (întrerupt min.77)

Flacăra Ţipari – Cetate Dezna 6-2

Viitorul Sepreuş – Unirea Gurahonţ 4-1

Avântul Târnova – Crişul Alb Buteni 1-1

Clasament

1.Buteni 7 6 1 0 21-5 19

2.Pâncota 7 6 1 0 24-9 19

3.Sepreuş 7 5 0 2 25-17 15

4.Târnova 7 4 2 1 19-9 14

5.Zimandu Nou 7 4 2 1 17-9 14

6.Beliu 7 4 1 2 19-9 13

7.Gurahonţ 7 4 1 2 24-19 13

8.Ghioroc 7 3 1 3 15-13 10

9.Bocsig 7 3 0 4 19-18 9

10.Ţipari 7 1 1 5 16-24 4

11.Seleuş 7 0 3 4 3-13 3

12.Satu Nou 7 1 0 6 12-29 3

13.Dezna 7 1 0 6 10-29 3

14.Grăniceri 7 0 1 6 10-31 1

Etapa viitoare (sâmbătă, 14-duminică, 15 octombrie): Pâncota – Grăniceri, Gurahonţ – Târnova, Dezna – Sepreuş, Seleuş – Ţipari, Beliu – Ghioroc, Bocsig – Satu Nou, Buteni – Zimandu Nou.

About sportivu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *