Rezultate, marcatori şi clasamente Liga III, seria IV şi V

Rezultate, marcatori şi clasamente Liga III, seria IV şi V
0 comments, 01/10/2012, by , in Fotbal, Liga3, Ultimele stiri

Seria IV

FCM Reşiţa – Minerul Motru 2-2

Costescu 2 / Boroiban, Cernica

Minerul Mătăsari – Millenium Giarmata 0-1

Leucă

Jiul Rovinari – Pandurii II Tg. Jiu 1-1

N. Stanciu / Vlăduţi

Flacăra Făget – CS Vladimirescu 1-0

Speroni

Vulturii Lugoj – Muncitorul Reşiţa 3-0

Crişan, Stoica 2

Apă Craiova şi FC Caransebeş au stat.

Clasament

1 Flacăra Făget                        4          3          1          0          3-0       10

2 Minerul Motru                       5          2          3          0          5-3       9

3 Millenium Giarmata                4          2          2          0          6-1       8

4 Vulturii Lugoj                          4          2          1          1          7-5       7

5 Minerul Mătăsari                   5          2          1          2          5-4       7

6 Jiul Rovinari                           4          1          3          0          2-1       6

7 MuncitorulReşiţa                   5          1          3          1          2-4       6

8 FC Caransebeş                     4          1          2          1          5-4       5

9 FCMReşiţa                          4          1          2          1          4-4       5

10 CS Vladimirescu                  5          0          3          2          1-3       3

11 Pandurii II Tg. Jiu                4          0          1          3          1-4       1

12 ApaCraiova                        4          0          0          4          1-9       0

Etapa viitoare: Giarmata – Reşiţa, Pandurii II – Craiova, Caransebeş – Rovinari, Muncitorul – Făget, Motru – Lugoj, Vladimirescu şi Mătăsari stau.

 

Seria V

FC Zalău – Seso Câmpia Turzii 4-2

Sabou 3, R. Stanciu / Marinescu, Chişu

Sănătatea Cluj – Jiul Petroşani 0-0

Plimob Sighetu Marmaţiei – Naţional Sebiş 1-4

Baiaş / Ember, Necşulescu, Capătă, Ţârlea

CS Oşorhei – Europa Alba Iulia 1-1

Lupaşcu / Danciu

FC Hunedoara – FCM Turda

Nu s-a disputat, oaspeţii nu s-au prezentat.

Şoimii Pîncota – Olimpia Satu Mare

Luni, de la ora 15:00.

Unirea Dej a stat.

Clasament

1 FC Hunedoara                      3          3          0          0          7-2       9

2 Olimpia Satu Mare                4          3          0          1          8-3       9

3 FC Zalău                               5          3          0          2          17-12   9

4. CS Oşorhei                          4          2          1          1          6-4       7

5 Sănătatea Cluj                       5          2          1          2          9-11     7

6 Naţional Sebiş                       5          2          0          3          10-9     6

7 Jiul Petroşani             5          1          3          1          5-4       6

8 FCM Turda                           4          1          2          1          4-4       5

9 Unirea Dej                             4          1          2          1          4-5       5

10 Seso Câmpia Turzii  5          1          2          2          7-9       5

11 Şoimii Pîncota                      3          1          1          1          5-4       4

12 Plimob Sighetu M.   4          1          0          3          3-11     3

13 EuropaAlba Iulia                 5          0          2          3          4-11     2

Etapa viitoare: Jiul – Zalău, Olimpia – Dej, Sebiş – Pîncota, Turda – Plimob, Europa – Hunedoara, Seso – Oşorhei, Sănătatea stă.

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *