Pîncota se încurcă în Podgorie, UTA BD salvează un punct

Divizionarele secunde arădene au obţinut, astăzi, câte un punct în etapa a şasea din „B2”. Şoimii Pîncota nu a profitat de rezultatele favorabile ale rundei şi s-a împiedicat pe teren propriu, remizând în faţa ultimei clasate, Metalul Reşiţa, trupa lui Eugen Trică alegându-se cu primul punct din acest campionat. S-a terminat 0-0, la capătul unui meci slab făcut de formaţia lui Ionuţ Popa, care până la urmă a resimţit problemele de pe parcursul săptămânii. Alin Mihai, cu câte o şansă mare în fiecare repriză, a fost campionul ratărilor pentru Pîncota, care ratează şansa de a urca pe locul doi în serie. Şoimii a început în formula: Irimia – Dan, Pascariu, Dubeștean, Siminic – Issa, Pavel – Gîlcă (76 Oprea), Danci (70 Fl.Cuedan), Pirtea – A.Mihai (80 Dragalina).

Curtuiuş şi Szekely au salvat un punct

UTA Bătrâna Doamnă s-a trezit la timp sub Tîmpa, gazdele conducând cu 2-0 cu un sfert de oră înainte de final. Golurile marcate de Matei şi Avram, din minutele 39 şi 74 anunţau prima victorie pe teren propriu a stegarilor şi prima înfrângere externă pentru arădeni. Nu au fost însă de acord Curtuiuş, care în minutul 76 a făcut 2-1, cu un şut plasat, pe lângă Mutu şi Szekely, care a înscris în minutul 85 cu capul, din şase metri, scor final FC Braşov – UTA BD 2-2. Punct important scos de „roşa-albi”, care miercuri înfruntă pe „Motorul” liderul FCM Baia Mare. Roland Nagy a început meciul de la Braşov în formula: Miron – Polgar, Manea, Botiș, Burlă – Strătilă, Chindriș, Tănase (76 Petre), Hlistei (63 Copil) – Rus (57 Szekely), Curtuiuș.