Liga a 4-a, rezultate, marcatori, clasament

Liga a 4-a, rezultate, marcatori, clasament
0 comments, 03/12/2011, by , in Fotbal, Liga4

       UTA II a trecut cu scorul de 1-0 de Viitorul Satu Nou,într-o partidă disputată vineri pe stadionul “Motorul”din Aradul Nou, iar sâmbătă a continuat etapa cu numărul 19 a Ligii a 4-a Arad.

       Singura partidă care nu s-a disputat a fost cea dintre Şoimi, Pâncota şi Tauţ, oaspeţii neprezentându-se la acest meci. Iată rezultatele înregistrate, marcatorii şi clasamentul ligii a patra:

CS Ineu – Unirea Sîntana     4-3

Au marcat: Popa – min. 33, C. Berar – min. 62, min. 81, Talpaş – min. 81 / Raşca – min. 5, Giurgiu – min. 16, Sabău – min. 75

Șiriana Șiria – Crișul Chișineu Criș     0-4

Au marcat: Rusu – min. 15, Fritea – min. 21, Drăgan – min. 33, Faur – min. 61

Unirea Șeitin – Păulișana Păuliș      2-3

Au marcat: Manga – min. 78, min. 80 / Muntean – min. 12, Vizitiu – min. 18, Andraş – min. 29

Banatul Sînicolau Mic – Semlecana Semlac    0-3

Au marcat: Puie – min. 15, Pei – min. 76, Herlo – min. 90

Voința Mailat – FC Sânleani     9-0

Au marcat: Toda – min. 12, Vidac – min. 30, Roşuţ – min. 52, min. 85, Burcă – min. 55, Răduţ – min. 62, min. 71, min. 78, Bălă – min. 82

Victoria Zăbrani – Frontiera Curtici     1-0

A marcat: Talpaş – min. 85

Șoimii Pâncota – Șoimii Tauţ     nu s-a disputat

Progresul Pecica – Aqua Vest Şofronea     4-0

Au marcat: Oaidă – min. 57, Şiclovan – 75, min. 81, A. Ponta – min. 85

Clasament:

1. Șoimii Pâncota             18           15           3             0             0             58           6             48

2. Chișineu Criș 19           14           4             1             50           13           46

3. Progresul Pecica         19           11           6             2             47           23           39

4. Semlecana Semlac     19           12           3             4             48           25           39

5. Voința Mailat               19           10           4             5             41           26           34

6. CS Ineu           19           10           3             6             49           33           33

7. Unirea Sântana           19           10           2             7             44           40           32

8. CS Victoria Zăbrani     19           9             1             9             28           28           28

9. FC UTA II        19           7             6             6             27           21           27

10. Aqua Vest Arad        19           8             3             8             30           31           27

11. Păulișana Păuliș        19           7             4             8             33           31           25

12. Șoimii Tauț  18           6             4             8             37           39           22

13. Frontiera Curtici        19           6             3             10           31           36           21

14. Banatul Sânicolau Mic            19           4             4             11           25           46           16

15. Viitorul Satu Nou      19           5             1             13           20           43           16

16. Șiriana Șiria  19           3             2             14           29           72           11

17. Unirea Șeitin              19           2             3             14           19           41           9

18. FC Sânleani 19           3             0             16           24           86           9

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *