Au fost premiaţi cei mai buni judoka arădeni din 2018

Au fost premiaţi cei mai buni judoka arădeni din 2018

Polivalenta arădeană a găzduit în weekendul trecut sute de judoka din opt țări, care au participat la trei competiții de anvergură: Ziua Judoului Arădean, Cupa CSM și ultima etapă de Euroligă.

Festivitatea de deschidere a coincis și cu premierea celor mai buni judoka arădeni ai anului, începând cu cei de la categoria Under 13. Trofeele au fost înmânate de Cristian Gavra și Dan Cuedan, directorul și adjunctul Direcției Județene pentru Sport şi Tineret și de Lucian Reclaru, directorul CSM Timișoara.

Lista sportivilor care s-au remarcat în 2018 pe tatami, în cadrul competiţiilor de judo şi sambo:

Nicolas Must – Campionatul național – locul 3

Iustin Rus – Campionatul național – locul 3

Adrian Boncea – Campionatul național Sambo – locul 2, Campionatul național sambo juniori – locul 2

Cristian Balog – Campionatul național Sambo cadeți – locul 3

David Turc – Campionatul național Sambo cadeți – locul 3

Cristea Coriolan – Campionatul național tineret – locul 3, Campionatul național Seniori sambo – locul 3

Roxana Iosub – Campionatul național juniori sambo – locul 2, campionatul național tineret sambo – locul 3, campionatul național seniori sambo – locul 3, campionate mondiale Georgia – locul 7

Gabriela Cenădan – Campionatul național juniori sambo – locul 1, campionatul național seniori sambo – locul 3

Kinga Bleicziffer – Campionatul național juniori sambo – locul 1, campionatul național tineret sambo – locul 1, Campionatul național seniori sambo – locul 3, Campionatul European sambo – locul 3

Carolina Szabo – campionatul național judo – locul 1, Balcaniadă – locul 3, campionatul național seniori pe echipe – locul 1, campionatul național sambo cadeți – locul 1, 23 de medalii de aur la cupe internaționale

Carla Dragomir – campionatele europene juniori Praga – locul 3, Campionatul Mondial sambo Tibilisi – locul 5

Elena Costea – campionatul național individual – locul 1, campionatul național pe echipe – locul 1

Ciprian Corleciuc – campionatul național sambo cadeți – locul 2

Robert Nagy – Campionatul național judo tineret – locul 3, Cupa României – locul 3, Campionatul Național de seniori – locul 5, Campionatul național Seniori – locul 2, Campionate mondiale sambo – locul 7, Campionate mondiale studențești – locul 3, Campionatul național judo echipe tineret – locul 2

David Nagy – Campionatul național judo cadeți – locul 1, campionatul național judo juniori – locul 3, campionatul național judo școlar – locul 1, campionate europene de judo echipe cadeți – locul 3, campionatul național judo cadeți echipe – loc 1, campionatul național sambo juniori – locul 1, campionatul național sambo tineret – loc 1, campionate europene sambo juniori Praga – locul 5, campionate mondiale sambo Tibilisi – locul 3

Antrenorii sportivilor sunt: Mihai Telechi, Arpad Nagy, Dorin Drîmbe, Iosif Szilyer și Carol Szabo.

About sportivu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *