În weekend se desfășoară prima ediție a Memorialului „Pavel Sîrbu”
Timp de două zile, în sala de sport UVVG (strada Voinicilor), vom avea parte de un maraton handbalistic juvenil organizat de Handbal Club Beldiman Arad, cu sprijinul Universităţii de Vest „Vasile Goldiș” și a Colegiului Particular „Vasile Goldiș” din Arad.
Memorialul „Pavel Sîrbu”, ediţia I, debutează sâmbătă, 13 iunie, ora 12, când HC Beldiman Arad, ACS Biamar Reșița și echipa Liceului Tehnologic „Regina Maria” Arad se vor întrece la baby&minihandbal (copii născuți între anii 2015 și 2020).
Duminică, 14 iunie, ora 11, urmează juniorii 4 (2013-2015) să se înfrunte pe semicerc. La start vor fi echipe de fete și băieți ale cluburilor HC Beldiman Arad, LPS Banatul Timișoara, ACS Biamar Reșița și CS Unirea Sânnicolaul Mare.