Aradul va găzdui în august o nouă ediție a turneului de tenis ITF M15
Aradul va găzdui în perioada 17-23 august o nouă ediție a turneului internațional masculin ITF M15, competiție inclusă și confirmată oficial în în calendarul Federației Internaționale de Tenis. Meciurile se vor disputa pe terenurile bazei UTA – Tenis Profi, cu director de turneu Ovidiu Fereștean.
Premiile se ridică la 15.000 de dolari, oferiți de fundația lui Ion Țiriac, iar competiția va reuni la start jucători din numeroase țări. Intrarea spectatorilor va fi gratuită pe întreaga durată a turneului.