Hotăran și Petrean au urcat pe podium la un puternic turneu de lupte
În perioada 6-7 iunie, Sala ”Ion Soter” din București a găzduit Turneul Internațional U20 „Dumitru Pîrvulescu & Vaslie Iorga”, competiție dedicate tinerilor luptători. Peste 250 de sportivi din 18 țări au intrat pe saltea, cu CSȘ Gloria Arad reprezentat cu succes de cei doi componenți ai loturilor naționale.
Anna Maria Hotăran a cucerit medalia de argint, la categoria 76 de kilograme, iar Vlad Petrean a luat medalia de bronz la categoria 97 de kilograme. Sportivii sunt pregătiți la club de Răzvan Codrean, Ovidiu Burghelea și Ioan Coste.