Pistolarii au tras cu precizie la etapa națională de glonț de la București

Pistolarii au tras cu precizie la etapa națională de glonț de la București
0 comments, 08/06/2026, by , in Tir, Ultimele stiri

Etapa a treia a Campionatului Național de glonț, de la București, a consemnat noi rezultate notabile pentru secția de tir sportiv a CSM Arad.

Astfel, Alexia Filimon a luat trei medalii de aur la junioare II, Samia Aljarayda a luat tot trei medalii de aur, dar la categoria de vârstî junioare III, Alesia Bodi s-a ales cu trei medalii de argint la junioare III, iar Victor Tămaș a obținut o medalie de aur și una de argint la juniori II.

Sportivii sunt pregătiți de Monica Toth, cea care i-a și însoțit și coordonat în capitală.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *