UTA iese din Top 6, în Liga a II-a. Rezultate şi clasament

UTA iese din Top 6, în Liga a II-a. Rezultate şi clasament

Înfrângerea cu Clinceniul, prima de acasă în acest sezon de Liga a II-a, coboară UTA până pe locul 7 sau chiar 8, în clasament, în funcţie de rezultatul ultimului meci al etapei. Dacă ne gândim că o victorie ar fi putut aduce UTA, pentru o zi, pe primul loc, scenariul ulterior e dezamăgitor.

Roş-albii sunt acum pe 6, dar vor mai pierde o poziţie sau două, după ultimul meci al etapei, cel de astăzi, dintre FC Argeş şi Universitatea Cluj.

Dacă se va termina egal, UTA va fi depăşită la golaveraj de ambele formaţii, iar o victorie a Argeşului sau Clujului va duce Bătrâna Doamnă pe poziţia a 7-a.

Liga a II-a, etapa a 7-a: CS Mioveni – Energeticianul 2-1, Daco Getica Bucureşti – Chindia Târgovişte 2-2, Farul Constanţa – Metaloglobus 1-2, Dacia Unirea Brăila – Pandurii Tg Jiu 0-4, Ripensia Timişoara – CS Baloteşti 2-1, AFC UTA – Academica Clinceni 0-1, Aerostar Bacău – Luceafărul Oradea 3-1, ACS Poli Timişoara – Sportul Snagov 1-2, Petrolul Ploieşti – ASU Poli Timişoara 2-0. Partida FC Argeş – U Cluj, luni, ora 18.

Clasament

1.Academica Clinceni 7 6 0 1 22-3 18

2.Sportul Snagov 7 5 2 0 12-3 17

3.Petrolul Ploieşti 7 5 1 1 12-2 16

4.CS Mioveni 7 5 0 2 14-6 15

5.Pandurii Tg Jiu 7 4 2 1 16-8 14

6.AFC UTA 7 4 1 2 10-6 13

7.U Cluj Napoca 6 4 0 2 11-5 12

8.FC Argeş 6 3 3 0 9-4 12

9.Chindia Târgovişte 7 3 2 2 8-8 11

10.Energeticianul 7 3 1 3 11-12 10

11.Daco Getica 7 2 3 2 11-15 9

12.Ripensia Timişoara 7 2 2 3 10-13 8

13.ASU Poli Timişoara 7 2 1 4 6-9 7

14.Metaloglobus 7 2 1 4 6-14 7

15.Farul Constanţa 7 2 0 5 13-17 6

16.Luceafărul Oradea 7 1 2 4 7-14 5

17.Aerostar Bacău 7 1 1 5 10-14 4

18.ACS Poli Timişoara 7 1 1 5 9-18 4

19.Dacia Brăila 7 0 3 4 5-20 3

20.CS Baloteşti 7 0 2 5 4-15 2

Etapa viitoare (20-23 septembrie): Luceafărul Oradea – Academica Clinceni, Sportul Snagov – AFC UTA, CS Baloteşti – ACS Poli Timişoara, Pandurii Tg Jiu – Ripensia Timişoara, Metaloglobus – Dacia Brăila, Chindia Târgovişte – Farul Constanţa, Energeticianul – Daco Getica, ASU Poli Timişoara – CS Mioveni, Univ Cluj – Petrolul Ploieşti, Aerostar Bacău – FC Argeş.

About sportivu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *