S-a stabilit ţintarul, în Liga 2. Vezi programul UTA-ei!

S-a stabilit ţintarul, în Liga 2. Vezi programul UTA-ei!

Federaţia Română de Fotbal a tras la sorţi, în această dimineaţă, calendarul competiţional al noii ediţii a Ligii 2.

În noul sezon al Ligii 2 vor evolua 20 de echipe, care au obţinut dreptul de participare după cum urmează:

– 2 echipe care au retrogradat din Liga 1
– 12 echipe care au evoluat în sezonul precedent al competiţiei Liga 2
– 5 echipe care au promovat din Liga 3
– o echipă care a retrogradat din Liga 2, dar a ocupat locul vacant rămas ca urmare a deciziei clubului CS Afumaţi de a continua în Liga 3.

Echipele care vor evolua în noul sezon al Ligii 2:

ACS Politehnica Timişoara
ASC Daco-Getica Bucureşti (fosta Juventus Bucureşti)
AFC Chindia Târgovişte
Fotbal Club Argeş
ACS FC Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara
CS Luceafărul Oradea
CS Mioveni
CS Sportul Snagov
AFC Ripensia Timişoara
AFC UTA Arad
CS Baloteşti
CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu
ACS Dacia Unirea Brăila
CS Aerostar Bacău
ASSCS Farul Constanţa
ACS Petrolul 52 Ploieşti
ACS Energeticianul (fosta ACS Şirineasa)
AS FC Universitatea Cluj
FC Metaloglobus Bucureşti.

Sorţii au decis ca UTA să debuteze în noul sezon pe terenul celor de la Daco-Getica Bucureşti, fostă Juventus.

Iată programul primei etape, programate în 3-5 august:

Energeticianul – Luceafărul

ASU Poli – Chindia

U. Cluj – Metaloglobus

Aerostar Bacău – Pandurii

FC Argeș – Balotești

Pertrolul – Snagov

Mioveni – Clinceni

Daco Getica – UTA

Farul – ACS Poli

Brăila – Ripensia

Etapa II

Luceafărul Oradea-Ripensia Timişoara
ACS Poli Timişoara-Dacia Unirea Brăila
UTA Arad-SSC Farul Constanţa
Academica Clinceni-Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov-CS Mioveni
CS Baloteşti-Petrolul Ploieşti
Pandurii Târgu Jiu-FC Argeş
Metaloglobus-Aerostar Bacău
Chindia Târgovişte-Universitatea Cluj
ACS Energeticianul-ASU Politehnica Timişoara

Etapa III

ASU Politehnica Timişoara-Luceafărul Oradea
Universitatea Cluj-ACS Energeticianul
Aerostar Bacău-Chindia Târgovişte
FC Argeş-Metaloglobus
Petrolul Ploieşti-Pandurii Târgu Jiu
CS Mioveni-CS Baloteşti
Daco-Getica Bucureşti-Sportul Snagov
SSC Farul Constanţa-Academica Clinceni
Dacia Unirea Brăila-UTA Arad
Ripensia Timişoara-ACS Poli Timişoara

Etapa IV

Luceafărul Oradea-ACS Poli Timişoara
UTA Arad-Ripensia Timişoara
Academica Clinceni-Dacia Unirea Brăila
Sportul Snagov-SSC Farul Constanţa
CS Baloteşti-Daco-Getica Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-CS Mioveni
Metaloglobus-Petrolul Ploieşti
Chindia Târgovişte-FC Argeş
ACS Energeticianul-Aerostar Bacău
ASU Politehnica Timişoara-Universitatea Cluj

Etapa V

Universitatea Cluj-Luceafărul Oradea
Aerostar Bacău-ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş-ACS Energeticianul
Petrolul Ploieşti-Chindia Târgovişte
CS Mioveni-Metaloglobus
Daco-Getica Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
SSC Farul Constanţa-CS Baloteşti
Dacia Unirea Brăila-Sportul Snagov
Ripensia Timişoara-Academica Clinceni
ACS Poli Timişoara-UTA Arad

Etapa VI

Luceafărul Oradea-UTA Arad
Academica Clinceni-ACS Poli Timişoara
Sportul Snagov-Ripensia Timişoara
CS Baloteşti-Dacia Unirea Brăila
Pandurii Târgu Jiu-SSC Farul Constanţa
Metaloglobus-Daco-Getica Bucureşti
Chindia Târgovişte-CS Mioveni
ACS Energeticianul-Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara-FC Argeş
Universitatea Cluj-Aerostar Bacău

Etapa VII

Aerostar Bacău-Luceafărul Oradea
FC Argeş-Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti-ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-ACS Energeticianul
Daco-Getica Bucureşti-Chindia Târgovişte
SSC Farul Constanţa-Metaloglobus
Dacia Unirea Brăila-Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara-CS Baloteşti
ACS Poli Timişoara-Sportul Snagov
UTA Arad-Academica Clinceni

Etapa VIII

Luceafărul Oradea-Academica Clinceni
Sportul Snagov-UTA Arad
CS Baloteşti-ACS Poli Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timişoara
Metaloglobus-Dacia Unirea Brăila
Chindia Târgovişte-SSC Farul Constanţa
ACS Energeticianul-Daco-Getica Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara-CS Mioveni
Universitatea Cluj-Petrolul Ploieşti
Aerostar Bacău-FC Argeş

Etapa IX

FC Argeş-Luceafărul Oradea
Petrolul Ploieşti-Aerostar Bacău
CS Mioveni-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti-ASU Politehnica Timişoara
SSC Farul Constanţa-ACS Energeticianul
Dacia Unirea Brăila-Chindia Târgovişte
Ripensia Timişoara-Metaloglobus
ACS Poli Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad-CS Baloteşti
Academica Clinceni-Sportul Snagov

Etapa X

Luceafărul Oradea-Sportul Snagov
CS Baloteşti-Academica Clinceni
Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
Metaloglobus-ACS Poli Timişoara
Chindia Târgovişte-Ripensia Timişoara
ACS Energeticianul-Dacia Unirea Brăila
ASU Politehnica Timişoara-SSC Farul Constanţa
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucureşti
Aerostar Bacău-CS Mioveni
FC Argeş-Petrolul Ploieşti

Etapa XI

Petrolul Ploieşti-Luceafărul Oradea
CS Mioveni-FC Argeş
Daco-Getica Bucureşti-Aerostar Bacău
SSC Farul Constanţa-Universitatea Cluj
Dacia Unirea Brăila-ASU Politehnica Timişoara
Ripensia Timişoara-ACS Energeticianul
ACS Poli Timişoara-Chindia Târgovişte
UTA Arad-Metaloglobus
Academica Clinceni-Pandurii Târgu Jiu
Sportul Snagov-CS Baloteşti

Etapa XII

Luceafărul Oradea-CS Baloteşti
Pandurii Târgu Jiu-Sportul Snagov
Metaloglobus-Academica Clinceni
Chindia Târgovişte-UTA Arad
ACS Energeticianul-ACS Poli Timişoara
ASU Politehnica Timişoara-Ripensia Timişoara
Universitatea Cluj-Dacia Unirea Brăila
Aerostar Bacău-SSC Farul Constanţa
FC Argeş-Daco-Getica Bucureşti
Petrolul Ploieşti-CS Mioveni

Etapa XIII

CS Mioveni-Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti-Petrolul Ploieşti
SSC Farul Constanţa-FC Argeş
Dacia Unirea Brăila-Aerostar Bacău
Ripensia Timişoara-Universitatea Cluj
ACS Poli Timişoara-ASU Politehnica Timişoara
UTA Arad-ACS Energeticianul
Academica Clinceni-Chindia Târgovişte
Sportul Snagov-Metaloglobus
CS Baloteşti-Pandurii Târgu Jiu

Etapa XIV

Luceafărul Oradea-Pandurii Târgu Jiu
Metaloglobus-CS Baloteşti
Chindia Târgovişte-Sportul Snagov
ACS Energeticianul-Academica Clinceni
ASU Politehnica Timişoara-UTA Arad
Universitatea Cluj-ACS Poli Timişoara
Aerostar Bacău-Ripensia Timişoara
FC Argeş-Dacia Unirea Brăila
Petrolul Ploieşti-SSC Farul Constanţa
CS Mioveni-Daco-Getica Bucureşti

Etapa XV

Daco-Getica Bucureşti-Luceafărul Oradea
SSC Farul Constanţa-CS Mioveni
Dacia Unirea Brăila-Petrolul Ploieşti
Ripensia Timişoara-FC Argeş
ACS Poli Timişoara-Aerostar Bacău
UTA Arad-Universitatea Cluj
Academica Clinceni-ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov-ACS Energeticianul
CS Baloteşti-Chindia Târgovişte
Pandurii Târgu Jiu-Metaloglobus

Etapa XVI

Luceafărul Oradea-Metaloglobus
Chindia Târgovişte-Pandurii Târgu Jiu
ACS Energeticianul-CS Baloteşti
ASU Politehnica Timişoara-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Academica Clinceni
Aerostar Bacău-UTA Arad
FC Argeş-ACS Poli Timişoara
Petrolul Ploieşti-Ripensia Timişoara
CS Mioveni-Dacia Unirea Brăila
Daco-Getica Bucureşti-SSC Farul Constanţa

Etapa XVII

SSC Farul Constanţa-Luceafărul Oradea
Dacia Unirea Brăila-Daco-Getica Bucureşti
Ripensia Timişoara-CS Mioveni
ACS Poli Timişoara-Petrolul Ploieşti
UTA Arad-FC Argeş
Academica Clinceni-Aerostar Bacău
Sportul Snagov-Universitatea Cluj
CS Baloteşti-ASU Politehnica Timişoara
Pandurii Târgu Jiu-ACS Energeticianul
Metaloglobus-Chindia Târgovişte

Etapa XVIII

Luceafărul Oradea-Chindia Târgovişte
ACS Energeticianul-Metaloglobus
ASU Politehnica Timişoara-Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj-CS Baloteşti
Aerostar Bacău-Sportul Snagov
FC Argeş-Academica Clinceni
Petrolul Ploieşti-UTA Arad
CS Mioveni-ACS Poli Timişoara
Daco-Getica Bucureşti-Ripensia Timişoara
SSC Farul Constanţa-Dacia Unirea Brăila

Etapa XIX

Dacia Unirea Brăila-Luceafărul Oradea
Ripensia Timişoara-SSC Farul Constanţa
ACS Poli Timişoara-Daco-Getica Bucureşti
UTA Arad-CS Mioveni
Academica Clinceni-Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov-FC Argeş
CS Baloteşti-Aerostar Bacău
Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
Metaloglobus-ASU Politehnica Timişoara
Chindia Târgovişte-ACS Energeticianul.

About sportivu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *