Rezultate,marcatori,clasamente Liga 2,seria de vest

Rezultate,marcatori,clasamente Liga 2,seria de vest
0 comments, 26/04/2012, by , in Fotbal, Liga2, Ultimele stiri

FC Maramureş – Poli Timişoara   0-5. Au marcat: Mera – min. 9, Ricketts – min. 31, Poparadu – min. 51, Scutaru – min. 64, Axente – min. 90

FC Argeş – CSM Râmnicu Vâlcea 2-2. Au marcat: Wallace – min. 35, Dulcea 58 / Pribac – min. 13, Pârvu – min. 81

Mureşul Deva – FC Bihor 1-4.Au marcat: Jawad – min. 11 / Coroian – min. 2, Petrache – min. 7, Dzelme – min. 45 (autogol), Birtalan – min. 68

UTA – Unirea Alba Iulia 1-0. A marcat: Mara – min. 44 (pen.)

Chindia Târgovişte – ALRO Slatina 0-0

Luceafărul Oradea – FC Olt 3-1. Au marcat: Roşu – min. 34, D. Mureşan – min. 50, Blănaru – min. 76 / David – min. 14

Gaz Metan Severin – Gloria Bistriţa 3-1. Au marcat: Olah – min. 8 şi 51, Marin – min. 10 /  Predescu – min. 70

Juventus Bucureşti – Arieşul Turda   3-0 (f.j.)

Clasament

1. Gloria Bistriţa           23        16        5          2          48-22   53

2. FC Timişoara           23      14        7          2         39-14   49

3. FC UTA Arad         23      11        7          5          30-16  40

4. Gaz Metan Severin   23       12          4          7          35–22  40

5. FC Argeş Piteşti        23        10          8          5         31-28   38

6. Chindia Târgovişte    23        9          10          4          28-16   37

7. Luceafărul Oradea      23        10         7          6          28-20   37

8. ALRO Slatina           23        9          6          8         26-20   33

9. FC Bihor Oradea    23        8          6          9          29-32  30

10. Unirea Alba Iulia       23        6          10          7          22-21   28

11. FC Maramureş       23        7          4          12          28-39   25

12. CSM Rm. Vâlcea    23        6          5          12       22-32   23

13. Juventus Bucureşti         23        4          8          11          23-29   20

14. FC Olt Slatina        23        5          5          13        20-33   20

15. Mureşul Deva          23        6          1          16        17-51   19

16. Arieşul Turda          23        2          5          16        10-44   11

Etapa următoare (28 aprilie): CSM Râmnicu Vâlcea – Juventus Bucureşti, FC Bihor – FC Argeş, FC Timişoara – Luceafărul Oradea, Gaz Metan Severin – UTA, FC Olt – Chindia Târgovişte, ALRO Slatina – Mureşul Deva, Unirea Alba Iulia – FC Maramureş. Gloria Bistriţa stă.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *