Rezultatele şi clasamentul etapei 19 din Liga 5

Rezultatele şi clasamentul etapei 19 din Liga 5
0 comments, 13/04/2014, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Liga 5 Seria A

 

Etapa 19

 

Atletico Arad          – Mureşul Zădăreni              5-1

Olimpia Bujac         – Olimpia Bîrzava                3-1

AS Aluniş                – Voinţa Munar                   0-0

Victoria Felnac        – Cetate Săvîrşin                 5-1

Zimandu Nou          – AS Vinga                          1-0

Înfrăţirea Iratoşu     – Unirea Şeitin                     4-1

AC Şagu                 – Speranţa Turnu                  6-3

Şoimii Lipova a stat (3-0)

 

Clasament

 

1. Şoimii Lipova           19        16        1          2          78        17        49

2. Cetate Săvîrşin         19        12        2          5          65        36        38

3. AC Şagu                       19        10        6          3          41        21        36

4. Înfrăţirea Iratoşu       19        11        3          5          38        33        36

5. Victoria Felnac         19        10        3          6          50        31        33

6. Olimpia Bîrzava        19        10        1          8          47        51        31

7. AS Vinga                      19        8          4          7          40        35        28

8. Unirea Şeitin             19        8          2          9          35        33        26

9. Olimpia Bujac           19        8          2          9          35        46        26

10. Atletico Arad          19        8          2          9          42        54        26

11. Mureşul Zădăreni    19        7          2          10        38        45        23

12. AS Aluniş                   19        5          4          10        30        41        19

13. Voinţa Munar         19        5          4          10        31        48        19

14. Zimandu Nou         19        5          3          11        23        38        18

15. Mureşana Mîndr.    19        4          0          15        33        77        12

16. Speranţa Turnu       19        5          1          13        26        46        10

 

Etapa viitoare 26-27,04,14

 

Atletico Arad                            – Cetate Săvîrşin

Olimpia Bujac                          – AS Aluniş

Unirea Şeitin                             – Şoimii Lipova

Înfrăţirea Iratoşu                       – Mureşul Zădăreni

Victoria Felnac                        – Voinţa Munar

AC Şagu                                        – AS Vinga

Zimandu Nou                            – Olimpia Bîrzava

 

 

Etapa 19 din Liga 5 Seria B

 

Dacia Beliu                               – Flacăra Ţipar                  5-0

Cetate Dezna                           – Viitorul Satu Nou                           0-3

Naţional Sebiş II                     – Recolta Apateu                               4-0

Viitorul Şepreuş                      – Vulturii Socodor                            2-0

Şoimii Şimand                        – Crişul Alb Şicula                            3-1

Avântul Tîrnova                      – Crişul Alb Buteni                          6-0

Olimpia Bocsig                       – Steaua Grăniceri                             2-1

Frontiera Pilu                          – Voinţa Macea                                 1-1

 

Clasament

 

1. Naţional Sebiş II       19        18        0          1          104      10        54

2. Viitorul Satu Nou      19        16        1          2          88        35        49

3. Dacia Beliu               19        16        1          2          58        12        49

4. Şoimii Şimand           19        11        4          4          50        38        37

5. Frontiera Pilu            19        9          4          6          29        30        31

6. Avântul Tîrnova        19        9          2          8          38        31        29

7. Recolta Apateu         19        9          2          8          50        50        29

8. Olimpia Bocsig         19        7          4          8          40        40        25

9. Viitorul Şepreuş        19        6          6          7          38        45        24

10. Vulturii Socodor     19        6          4          9          39        39        22

11. Cetate Dezna          19        6          4          9          49        57        22

12. Crişul Alb Buteni    19        5          2          12        27        57        17

13. Steaua Grăniceri     19        4          3          12        34        57        15

14. Criş Alb Şicula       19        3          2          14        29        72        11

15. Flacăra Ţipar          19        3          2          14        25        74        11

16. Voinţa Macea         19        1          5          13        17        68        8

 

Etapa viitoare 19,04,2014 ora 17.00

 

Crişul Alb Şicula             – Dacia Beliu

Flacăra Ţipar                   – Naţional Sebiş II

Vulturii Socodor              – Frontiera Pilu

Steaua Grăniceri              – Cetate Dezna

Recolta Apateu                – Viitorul Şepreuş

Voinţa Macea                  – Olimpia Bocsig

Viitorul Satu Nou            – Avântul Tîrnova

Crişul Alb Buteni            – Şoimii Şimand

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *