Rezultatele, marcatorii şi clasamentele ligii a III-a, seriile IV şi V

Rezultatele, marcatorii şi clasamentele ligii a III-a, seriile IV şi V
0 comments, 28/10/2012, by , in Fotbal, Liga3, Ultimele stiri

Seria IV

Millenium Giarmata – Pandurii II 0-1

Gavriloiu (84)

FCM Reşiţa – FC Caransebeş 3-1

Pitaru (51), Kovacs (72), Biţiş (79 – pen.) / Suru (45+1)

Minerul Mătăsari – CS Vladimirescu 2-0

C. Roman (28), Drăcea (70)

Jiul Rovinari – Vulturii Lugoj 1-0

Daviţoiu (49)

CS Apă Craiova – Muncitorul Reşiţa 2-0

Căle, Cojocaru

Minerul Motru şi Flacăra Făget au stat.

 

Clasament

1 Flacăra Făget                       7          4          3          0          6-2       15

2 FC Caransebeş                    8          4          2          2          13-8     14

3 Minerul Motru                     8          3          5          0          10-5     14

4 Jiul Rovinari                        8          3          4          1          8-8       13

5 Millenium Giarmata            7          3          3          1          9-4       12

6 Minerul Mătăsari                 8          3          2          3          8-6       11

7 Pandurii II Tg. Jiu               8          3          2          3          7-5       11

8 FCM Reşiţa                         7          2          2          3          9-11     8

9 Muncitorul Reşiţa                7          1          5          1          4-6       8

10 Vulturii Lugoj                   7          2          1          4          8-11     7

11 CS Vladimirescu               8          0          4          4          3-8       4

12 Apă Craiova                      7          0          1          6          1-12     1

Etapa viitoare: Muncitorul – Mătăsari, Lugoj – Craiova, Făget – Rovinari, Caransebeș – Giarmata, Vladimirescu – Reșița.

 

Seria V

Jiul Petroşani – Olimpia Satu Mare 1-2

Tudorache (75) / Dragoş (60), Marinaş (85)

FC Zalău – Naţional Sebiş 5-1

Sabou (25, 39), Istvan (68), Ionaşcu (84), Bode (89) / Ember (75)

Sănătatea – FCM Turda 4-0

Şos (4 – pen.), Al. Pop (35), Ceaca (77), Vădana (87)

Unirea Dej – Europa Alba Iulia 1-2

Solomon (75) / Muntean (75), M. Cristea (90+1)

Şoimii Pâncota – CS Oşorhei 0-1

Lupaşcu (85)

Plimob – FC Hunedoara 0-3

R. Ionuţ (40), Pepenar (65), Nicula (83)

FC SeSo Câmpia Turzii a stat.

 

Clasament

1 FC Hunedoara                                 8          8          0          0          19-4     24

2 CS Oşorhei                                     8          5          1          2          14-8     16

3 Olimpia Satu Mare                          9          5          1          3          13-8     16

4 Unirea Dej                                      8          4          2          2          12-7     14

5 FC Zalău                                         8          4          0          4          24-18   12

6 Şoimii Pâncota                                8          3          3          2          12-6     12

7 Sănătatea Cluj                                 8          3          2          3          17-16   11

8 Naţional Sebiş                                 9          3          1          5          15-19   10

9 Jiul Petroşani                                   8          2          3          3          9-9       9

10 Europa Alba Iulia                          9          2          3          4          9-16     9

11 FC SeSo Câmpia Turzii                8          2          2          4          10-14   8

12 Plimob Sighetu Marmaţiei            8          2          0          6          6-18     6

13 FCM Turda                                   9          1          2          6          5-22     5

Etapa viitoare: Sebiș – Jiul, Turda – Zalău, Europa – Sănătatea, Oșorhei – Dej, Plimob – Seso, Hunedoara – Pîncota.

 

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *