Rezultatele etapei XXIX din Liga 4

Rezultatele etapei XXIX din Liga 4
0 comments, 10/05/2012, by , in Fotbal, Liga4, Ultimele stiri

CS Ineu – Victoria Zăbrani 0-3

Hodan, Talpaș 2

Păulișana Păuliș – Șoimii Tauț 1-2

Muntean / Cr. Berar, Roman

Crișul Chișineu Criș – Aqua Vest Șofronea 0-1

Liga

* În min. 82, R. Popa (Crișul) a ratat un penalty.

Unirea Sîntana – Progresul Pecica 3-2

Giurgiu 2, Lantos / Trif, Zagoni

Viitorul Satu Nou – Șoimii Pîncota 1-2

A. Ardelean / C. Burian, Mitu

FC Sînleani – UTA II 0-4

Capătă, Suslak, Marinescu, Cărpinișan

Șiriana Șiria – Voința Mailat 1-0

Rada

Semlecana Semlac – Frontiera Curtici 2-2

Volocaru, Nica / P. Măgulean, Abrudan

Banatul Sînnicolau Mic – Unirea Șeitin 3-0 (f.j.).

 

Clasament

1 Șoimii Pîncota                     29        24        5          0          86-8     77

2 Crișul Chișineu Criș            29        23        4          2          78-21   73

3 Semlecana Semlac               29        17        5          7          66-34   56

4 Unirea Sîntana                     29        15        3          11        66-56   48

5 Progresul Pecica                  29        13        8          8          64-46   47

6 CS Ineu                               29        14        3          12        77-57   45

7 Voința Mailat                      29        13        6          10        59-42   45

8 UTA II                                29        12        8          9          46-32   44

9 Aqua Vest Șofronea           29        13        4          12        42-43   43

10 Frontiera Curtici                29        10        7          12        51-48   37

11 Șoimii Tauț                        29        10        6          13        53-71   36

12 Păulișana Păuliș                 29        10        5          14        49-54   35

13 Victoria Zăbrani                29        10        5          14        38-51   35

14 Banatul Sînnicolau Mic     29        9          6          14        37-58   33

15 Șiriana Șiria                       29        8          5          16        41-81   29

16 Viitorul Satu Nou              29        8          4          17        36-63   28

17 FC Sînleani                        29        5          3          21        34-106 18

18 Unirea Șeitin                     29        2          3          24        19-71   9

Etapa viitoare (sâmbătă, 12 mai, ora 18,00): Banatul – Șiria, Mailat – Ineu, Zăbrani – Satu Nou, Pîncota – Sîntana, Pecica – Crișul, Șofronea – Păuliș, Curtici – Sînleani, UTA II – Șeitin, Tauț – Semlac.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *