Rezultate şi clasamente Liga a VI-a Arad

Rezultate şi clasamente Liga a VI-a Arad

Seria A:

Podgoreana Covăsînț – Victoria Nădlac 0-0, Viitorul Peregu Mare – Regal Horia 0-5, AS Mănăștur – Voința Munar 0-3, Voința Semlac – Podgoria Ghioroc 5-1, Victoria Felnac a stat.

 

Clasament

1 Regal Horia                         2          2          0          0          8-0       6

2 Voința Munar                      2          2          0          0          5-1       6

3 Voința Semlac                     1          1          0          0          5-1       3

4 Podgoria Ghioroc                2          1          0          1          4-6       3

5 Victoria Nădlac                   2          0          2          0          2-2       2

6 Victoria Felnac                    1          0          1          0          2-2       1

7 Podgoreana Covăsînț          2          0          1          1          0-3       1

8 AS Mănăștur                       2          0          0          2          1-6       0

9 Viitorul Peregu Mare          2          0          0          2          1-7       0

Etapa viitoare:

Nădlac – Peregu Mare, Munar – Semlac, Horia – Mănăștur, Felnac – Covăsînț, Ghioroc stă.

 

Seria B:

 Unirea Gurahonț – AS Hălmagiu 2-2, Unirea Șilindia – Național Sintea Mare 0-9, Național Sebiș II – Vulturul Chereluș 9-1, Speranța Chier – Șoimii Lipova 1-2, Voința Caporal Alexa a stat.

 

Clasament

1 Șoimii Lipova                      2          2          0          0          9-3       6

2 AS Hălmagiu                       2          1          1          0          5-3       4

3 Unirea Gurahonț                  2          1          1          0          5-4       4

4 Național Sintea Mare          2          1          0          1          11-3     3

5 Național Sebiș II                 1          1          0          0          9-1       3

6 Vulturul Chereluș                2          1          0          1          4-9       3

7 Speranța Chier                     2          0          0          2          2-5       0

8 Voința Caporal Alexa         1          0          0          1          2-7       0

9 Unirea Șilindia                    2          0          0          2          0-12     0

Etapa viitoare:

Sintea Mare – Sebiș, Hălmagiu – Șilindia, Lipova – Gurahonț, Caporal Alexa – Chier, Chereluș stă

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *