Rezultate şi clasamente Liga a V-a Arad

Rezultate şi clasamente Liga a V-a Arad
0 comments, 01/10/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A:

FC Sînleani – Unirea Şeitin 1-0, Olimpia Bîrzava – AS Vinga 1-4, Înfrăţirea Iratoşu – Olimpia Bujac 2-2, Foresta Oil Sp. German – CS Vladimirescu II 3-2, Voinţa Macea – Victoria LT Sînpaul 0-4, Mureşana Mîndruloc – Atletico Arad 1-0, Mureşul Ususău – Cetate Săvîrşin 2-3, AC Şagu – Mureşul Zădăreni 2-0, FC Zimandu Nou – AS Aluniş 6-1.

 

Clasament

1VictoriaLT Sînpaul                7          6          1          0          24-7     19

2 Cetate Săvîrşin                      7          4          1          2          25-13   13

3 Olimpia Bujac                        7          4          1          2          22-18   13

4 AS Aluniş                              7          4          1          2          20-18   13

5 Foresta Oil Sp. German         7          4          1          2          16-17   13

6 FC Zimandu Nou                  7          4          0          3          23-9     12

7 CS Vladimirescu II                7          4          0          3          31-20   12

8MureşulZădăreni                   7          4          0          3          16-10   12

9 Mureşana Mîndruloc  7          4          0          3          14-12   12

10 Atletico Arad                       7          4          0          3          16-17   12

11 Unirea Şeitin                        7          3          1          3          14-10   10

12 AC Şagu                             7          3          0          4          9-12     9

13 AS Vinga                            7          2          2          3          14-16   8

– Înfrăţirea Iratoşu                     7          2          2          3          13-18   8

15 Voinţa Macea                      7          2          0          5          8-23     6

16 FC Sînleani              7          1          2          4          16-25   5

17MureşulUsusău                   7          1          0          6          10-23   3

18 Olimpia Bîrzava                   7          1          0          6          9-32     3

Etapa viitoare: Atletico – Ususău, Sînleani – Bîrzava, Sînpaul – Mîndruloc, Bujac – Sp. German, Vladimirescu – Macea, Zădăreni – Zimandu Nou, Săvîrşin – Şagu, Vinga – Iratoşu, Şeitin – Aluniş.

 

Seria B:

Viitorul Almaş – Recolta Apateu 1-1, Crişul Alb Buteni – Viitorul Satu Nou 3-0, Flacăra Ţipar – Olimpia Bocsig 2-2, Steaua Grăniceri – Highişana Drauţ 4-3, Dacia Beliu – Frontiera Pilu 1-1, Avântul Tîrnova – Cetate Dezna 7-1, Viitorul Şepreuş – Crişul Chişineu Criş II 6-1, Andezitul Vîrfurile – CS Moneasa 7-1, Şoimii Şimand – Vulturii Socodor 1-0.

 

Clasament

1 Avântul Tîrnova                     7          6          0          1          48-6     18

2 Recolta Apateu                      7          5          2          0          21-6     17

3 Viitorul Almaş                        7          5          2          0          20-6     17

4 Viitorul Şepreuş                     7          5          0          2          25-12   15

5DaciaBeliu                            7          4          2          1          15-4     14

6 Crişul Alb Buteni                   7          4          1          2          13-9     13

7 Şoimii Şimand                        7          4          1          2          17-13   13

8 Steaua Grăniceri                    7          3          2          2          29-18   11

9 Flacăra Ţipar             7          3          2          2          13-17   11

10 Vulturii Socodor                  7          3          1          3          16-12   10

11 Crişul Chişineu Criş II          7          3          0          4          10-17   9

12 Olimpia Bocsig                    7          1          3          3          10-14   6

13 Viitorul Satu Nou                 7          2          0          5          12-20   6

14 Andezitul Vîrfurile                7          2          0          5          14-26   6

15 Frontiera Pilu                       7          0          4          3          12-19   4

16 Cetate Dezna                       7          1          1          5          13-24   4

17 Highişana Drauţ                   7          0          3          4          11-17   3

18 CS Moneasa                       7          0          0          7          6-65     0

Etapa viitoare: Chişineu Criş – Vîrfurile, Moneasa – Buteni, Dezna – Şepreuş, Pilu – Tîrnova, Ţipar – Beliu, Apateu – Grăniceri, Bocsig – Almaş, Şimand – Ţipar, Socodor – Satu Nou.

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *