Rezultate şi clasamente Liga a 5-a, Arad

Rezultate şi clasamente Liga a 5-a, Arad
0 comments, 11/04/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A: Victoria Nădlac – Mureşana Mîndruloc 2-0, FC Zimandu Nou – CS Vladimirescu II 0-1, Înfrăţirea Iratoşu – Mureşul Ususău 0-1, Olimpia Bîrzava – Speranţa Turnu 1-2, Mureşul Zădăreni – AC Şagu 1-0, Cetate Săvîrşin – Voinţa Macea 7-0, AS Aluniş – Forest Oil Sp. German 0-2, Viitorul Tisa Nouă – Victoria LT Sînpaul 4-1, Atletico Arad a stat.

Clasament 

1 CS Vladimirescu II                21        16        1          4          53-22   49

2 Speranţa Turnu                      20        15        2          3          67-30   47

3MureşulZădăreni                   21        14        2          5          58-36   44

4 Viitorul Tisa Nouă                 21        14        2          5          43-21   44

5 FC Zimandu Nou                  21        13        3          5          57-36   42

6 Mureşana Mîndruloc  20        12        0          8          52-30   36

7VictoriaNădlac                     21        10        3          8          47-40   33

8ForestOil Sp. German           21        9          3          9          34-28   30

9 AS Aluniş                              21        8          4          9          34-34   28

10 Cetate Săvîrşin                    21        8          3          10        59-48   27

11 AtleticoArad                       20        8          3          9          37-35   27

12VictoriaLT Sînpaul  21        8          3          10        49-49   27

13 Înfrăţirea Iratoşu                  21        8          3          10        25-33   27

14MureşulUsusău                   20        6          2          12        26-47   20

15 AC Şagu                             20        3          3          14        22-44   12

16 Olimpia Bîrzava                   21        2          2          17        26-78   8

17 Voinţa Macea                      21        1          3          17        19-97   6

Etapa viitoare: Atletico – Zădăreni, Sp. German – Săvîrşin, Şagu – Nădlac, Mîndruloc – Bîrzava, Turnu – Iratoşu, Ususău – Zimandu Nou, Vladimirescu – Sînpaul, Aluniş – Tisa Nouă, Macea stă.

 

Seria B: Viitorul Almaş – Andezitul Vîrfurile 3-1, Crişul Alb Buteni – Gloria Cermei 3-0, Şoimii Şimand – Dacia Beliu 2-1, Avântul Tîrnova – CS Moneasa 1-2, Steaua Grăniceri – Frontiera Pilu 2-1, Flacăra Ţipar – Crişul Alb Şicula 0-1, Highişana Drauţ – Cetate Dezna 3-0, Pro Gurba – Viitorul Şepreuş 4-3, Recolta Apateu – Vulturii Socodor 5-1.

Clasament

1 Crişul Alb Şicula        22        18        2          2          73-23   56

2 Frontiera Pilu 22        15        3          4          48-19   48

3 Highişana Drauţ         22        15        1          6          56-35   46

4 CS Moneasa             22        14        3          5          56-31   45

5 Recolta Apateu          22        12        3          7          63-38   39

6 Viitorul Şepreuş         22        12        2          8          50-40   38

7 Cetate Dezna 22        12        0          10        61-65   36

8 Viitorul Almaş            22        11        2          9          57-41   35

9 Şoimii Şimand            22        11        2          9          63-57   35

10 Flacăra Ţipar           22        10        1          11        49-53   31

11 Andezitul Vîrfurile    22        8          4          10        54-57   28

12 Steaua Grăniceri      22        8          3          11        42-49   27

13 Avântul Tîrnova       22        8          2          12        47-53   26

14DaciaBeliu              22        6          2          14        40-49   20

15 Vulturii Socodor      22        6          2          14        35-64   20

16 Gloria Cermei          22        5          1          16        40-70   16

17 Crişul Alb Buteni     22        5          1          16        41-89   16

18 Pro Gurba               22        4          2          16        41-83   14

Etapa viitoare: Cermei – Gurba, Şepreuş – Drauţ, Dezna – Ţipar, Şicula – Grăniceri, Pilu – Tîrnova, Moneasa – Şimand, Beliu – Almaş, Vîrfurile – Socodor, Buteni – Apateu.

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *