Rezultate, marcartori şi clasamentul Ligii a III-a

Rezultate, marcartori şi clasamentul Ligii a III-a
0 comments, 17/09/2012, by , in Fotbal, Liga3, Ultimele stiri

Seria a IV-a:

Muncitorul Reşiţa – CS Vladimirescu 0-0

Minerul Mătăsari –Minerul Motru 1-1 (Stoian – Boroiban)

Jiul Rovinari – Millenium Giarmata 0-0

Flacăra Făget – Pandurii II Târgu Jiu 1-0 (Biriciu)

Vulturii Lugoj – FC Caransebeş 2-4 (Şerban 2 – Staicu, Văcărescu, Stancu, Bârsan)

CS Apă Craiova – FCM Reşiţa 0-1 (Breșneni)

Meciul dintre Oltchim și FC Timişoara II nu s-a jucat, deoarece Timișoara II a fost exclusă, iar Oltchim nu a fost programată, urmând ca de etapa viitoare să fie radiată din campionat.

etapa viitoare (21 septembrie):

 

Reşiţa – Mătăsari, Giarmata – Craiova, Pandurii II – Oltchim (nu se va juca), Caransebeş – Făget, Vladimirescu – Lugoj, Motru – Muncitorul.

Clasament:

 

1. Minerul Motru  3       2       1       0       3-1    7

2. Millenium Giarmata  3       1       2       0       3-0    5

3. FC Caransebeş       3       1       2       0       5-3    5

4. Muncitorul Reşiţa     3       1       2       0       2-1    5

5. FCMReşiţa     3       1       2       0       2-1    5

6. Jiul Rovinari    3       1       2       0       1-0    5

7. Minerul Mătăsari       3       1       1       1       3-2    4

8. Flacăra Făget 2       1       1       0       1-0    4

9. Vulturii Lugoj   2       1       0       1       3-4    3

10. CS Vladimirescu 3       0       2       1       0-1    2

11.OltchimRm.Vâlcea        2       0       1       1       1-4    1

12. Apa Craiova  2       0       0       2       0-3    0

12. Pandurii II     3       0       0       3       0-3    0
Seria IV:

CS Oşorhei – Naţional Sebiş 3-1 (Magda, Lucaks, Todea – Bozian)

Şoimii Pîncota – Jiul Petroşani 0-0

Sănătatea Cluj – FC SeSo Câmpia Turzii 3-1 (Sos, Nicula 2 – Pop)

Unirea Dej – FC Zalău 0-2 (Sabou, Bode)

FC Hunedoara – FC Olimpia 2010 Satu Mare 2-0 (R. Cristian, Cuciula)

Europa Alba Iulia – FCM Turda 2-2 (Groza, Munteanu – David, Cârstean)

Plimob a stat.

etapa viitoare (21 septembrie): 

 

Zalău – Sănătatea, Jiul – Dej, Olimpia – Plimob, Sebiş – Hunedoara, Turda – Oşorhei, Cîmpia Turzii – Europa, Pîncota stă.

Clasament:

1. FC Hunedoara          2       2       0       0       4-1    6

2. Sănătatea Cluj 3       2       0       1       5-3    6

3. Olimpia Satu Mare   3       2       0       1       4-3    6

4. FCM Turda      3       1       2       0       4-3    5

5. Șoimii Pîncota        3       1       1       1       5-4    4

6. Jiul Petroşani  3       1       1       1       4-3    4

7. Unirea Dej       3       1       1       1       3-4    4

8. CS Oșorhei     2       1       0       1       4-3    3

9. National Sebiş        3       1       0       2       5-5    3

10. FC Zalău       3       1       0       2       5-6    3

11. Plimob Sighetu Marmației        2       1       0       1       2-3    3

12. Seso Cîmpia Turzii         3       0       2       1       3-5    2

13. EuropaAlba Iulia   3       0       1       2       3-8    1

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *