Rezultate liga 5 Arad

Rezultate liga 5 Arad
0 comments, 01/05/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A

Mureșul Ususău – CS Vladimirescu II 0-4, Atletico Arad – Olimpia Bîrzava 5-0, Speranța Turnu – Victoria LT Sînpaul 4-1, Forest Oil Sp. German – Mureșul Zădăreni 3-3, Voința Macea – Victoria Nădlac 2-6, AC Șagu – Înfrățirea Iratoșu 3-1, Mureșana Mîndruloc – FC Zimandu Nou 2-1, Cetate Săvîrșin – Viitorul Tisa Nouă 2-2, AS Aluniș a stat.

 

Clasament

1 CS Vladimirescu II             24        18        1          5          59-27   55

2 Speranța Turnu                    23        17        2          4          76-36   53

3 Viitorul Tisa Nouă               24        16        3          5          54-25   51

4 Mureșul Zădăreni                24        15        3          6          71-42   48

5 FC Zimandu Nou                24        15        3          6          65-40   48

6 Mureșana Mîndruloc           23        15        0          8          59-33   45

7 Victoria Nădlac                   24        11        3          10        55-46   36

8 Atletico Arad                      23        11        3          9          46-37   36

9 Forest Oil Sp. German        23        9          5          9          38-32   32

10 AS Aluniș                          23        9          4          10        38-39   31

11 Victoria LT Sînpaul          24        9          3          12        52-56   30

12 Cetate Săvîrșin                  24        8          5          11        63-53   29

13 Înfrățirea Iratoșu               24        8          3          13        27-42   27

14 Mureșul Ususău                 23        6          2          15        28-55   20

15 AC Șagu                            23        5          3          15        28-48   18

16 Olimpia Bîrzava                24        3          2          19        29-87   11

17 Voința Macea                    23        1          3          19        22-112 6

Etapa viitoare: Nădlac – Sp. German, Sînpaul – Mîndruloc, Zimandu Nou – Șagu, Vladimirescu – Turnu, Iratoșu – Atletico, Bîrzava – Macea, Zădăreni – Aluniș, Tisa Nouă – Ususău, Săvîrșin stă.

 Seria B

Crișul Alb Buteni – Highișana Drauț 2-0, Gloria Cermei – Flacăra Țipar 2-5, Viitorul Șepreuș – Steaua Grăniceri 3-3, Cetate Dezna – Avântul Tîrnova 3-3, Crișul Alb Șicula – Șoimii Șimand 2-2, Frontiera Pilu – Viitorul Almaș 0-1, CS Moneasa – Vulturii Socodor 7-3, Dacia Beliu – Andezitul Vîrfurile 3-1, Pro Gurba – Recolta Apateu 2-7.

 

Clasament

1 Crișul Alb Șicula                 25        19        4          2          84-29   61

2 CS Moneasa                      25        17        3          5          68-36   54

3 Frontiera Pilu                       25        16        4          5          52-23   52

4 Highișana Drauț                  25        16        2          7          64-42   50

5 Recolta Apateu                   25        15        3          7          77-40   48

6 Viitorul Șepreuș                  25        12        5          8          58-48   41

7 Cetate Dezna                       25        13        1          11        67-72   40

8 Viitorul Almaș                     25        12        2          11        62-47   38

9 Șoimii Șimand                     25        11        4          10        66-62   37

10 Flacăra Țipar                     25        11        2          12        58-60   35

11 Andezitul Vîrfurile           25        9          4          12        61-64   31

12 Steaua Grăniceri                25        9          4          12        50-60   31

13 Avântul Tîrnova                25        8          4          13        54-61   28

14 Dacia Beliu                        25        8          3          14        46-52   27

15 Crișul Alb Buteni              25        7          1          17        44-93   22

16 Vulturii Socodor               25        6          3          16        39-77   21

17 Gloria Cermei                    25        6          1          18        49-81   19

18 Pro Gurba                          25        4          2          19        43-95   14

Etapa viitoare: Almaș – Șicula, Vîrfurile – Moneasa, Socodor – Pilu, Șimand – Dezna, Tîrnova – Șepreuș, Grăniceri – Cermei, Țipar – Buteni, Drauț – Gurba, Apateu – Beliu.

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *