Rezultate liga a 5-a Arad

Rezultate liga a 5-a Arad
0 comments, 06/06/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A: Victoria Nădlac – Mureșul Zădăreni 2-1, Victoria LT Sînpaul – Foresta Oil Sp. German 4-0, Speranța Turnu – AC Șagu 9-5, Mureșul Ususău – Atletico Arad 1-2, CS Vladimirescu II – Voința Macea 4-3, Înfrățirea Iratoșu – Cetate Săvîrșin 3-0, Viitorul Tisa Nouă – Mureșana Mîndruloc 2-1, FC Zimandu Nou – AS Aluniș nu s-a disputat, Olimpia Bîrzava a stat.

 

Clasament

1 Speranța Turnu                    28        20        3          5          95-46   63

2 Viitorul Tisa Nouă               28        19        4          5          63-28   61

3 CS Vladimirescu II             29        19        1          9          67-42   58

4 FC Zimandu Nou                28        17        4          7          80-48   55

5 Mureșana Mîndruloc           28        18        1          9          68-40   55

6 Mureșul Zădăreni                28        16        3          9          79-52   51

7 Victoria Nădlac                   28        15        3          10        68-51   48

8 Atletico Arad                      28        14        4          10        59-47   46

9 Victoria LT Sînpaul             29        12        4          13        63-61   40

10 Înfrățirea Iratoșu               29        12        3          14        40-47   39

11 Foresta Oil Sp. German    28        11        5          12        49-46   38

12 Cetate Săvîrșin                  28        9          5          14        69-65   32

13 AS Aluniș                          27        9          4          14        42-51   31

14 AC Șagu                            28        8          3          17        40-61   27

15 Mureșul Ususău                 28        6          2          20        31-70   20

16 Olimpia Bîrzava                28        6          2          20        40-95   20

17 Voința Macea                    28        1          3          24        31-134 6

Etapa viitoare (9 iunie, ora 18,00): Atletico – Turnu, Nădlac – Tisa Nouă, Sp. German – Vladimirescu, Zădăreni – Bîrzava, Săvîrşin – Zimandu Nou, Aluniş – Sînpaul, Macea – Ususău, Şagu – Mîndruloc, Iratoşu stă.

 

Seria B: Viitorul Almaş – Crişul Alb Buteni 2-2, Avântul Tîrnova – Highişana Drauţ 2-2, Steaua Grăniceri – Flacăra Ţipar 1-2, CS Moneasa – Crişul Alb Şicula 4-1, Dacia Beliu – Cetate Dezna 3-1, Vulturii Socodor – Gloria Cermei 5-1, Recolta Apateu – Frontiera Pilu 4-2, Şoimii Şimand – Pro Gurba 8-5, Andezitul Vîrfurile – Viitorul Şepreuş nu s-a disputat

 

Clasament

1 Crişul Alb Şicula                 30        22        4          4          102-40 70

2 CS Moneasa                                    30        20        4          6          83-40   64

3 Highişana Drauţ                  30        20        3          7          91-50   63

4 Frontiera Pilu                       30        18        6          6          59-28   60

5 Recolta Apateu                   30        18        3          9          94-59   57

6 Şoimii Şimand                     30        14        5          11        89-74   47

7 Cetate Dezna                       30        15        1          14        78-91   46

8 Viitorul Almaş                     30        14        3          13        71-55   45

9 Viitorul Şepreuş                  29        13        6          10        64-55   45

10 Flacăra Ţipar                      30        14        2          14        71-71   44

11 Avântul Tîrnova                30        12        5          13        70-67   41

12 Steaua Grăniceri                30        11        4          15        58-73   37

13 Andezitul Vîrfurile           29        11        4          14        67-72   36

14 Dacia Beliu                        30        9          3          18        54-76   30

15 Crişul Alb Buteni              30        9          2          19        55-106 29

16 Vulturii Socodor               30        8          4          18        52-87   28

17 Gloria Cermei                    30        6          1          23        54-97   19

18 Pro Gurba                          30        4          2          24        55-126 14

Etapa viitoare (9 iunie, ora 18,00): Buteni – Socodor, Țipar – Tîrnova, Drauț – Șimand, Gurba – Almaș, Cermei – Vîrfurile, Șepreuș – Beliu, Dezna – Moneasa, Șicula – Pilu, Grăniceri – Apateu.

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *