Rezultate etapa 28, Liga a 4-a Arad

Rezultate etapa 28, Liga a 4-a Arad
0 comments, 06/05/2012, by , in Fotbal, Liga4, Ultimele stiri

UTA II – Banatul Sânicolau Mic 1- 3

Trabalka / Fl. Iancu, Koncz, V. Moț

Victoria Zăbrani  – Șiriana Șiria 2 – 2

Ghiță / Militaru, Popa

Șoimii Pîncota – CS Ineu 3 – 0

Gligor, Burian, Greholea

Progresul Pecica – Viitorul Satu Nou 1-1

I. Pop / Șanta

Aqua Vest Șofronea – Unirea Sîntana 1- 0

Liga

Șoimii Tauț – Crișul Chișineu Criș 2- 5

Cr. Berar 2 / R. Popa 3, Drăgan, Toseschi

Frontiera Curtici – Păulișana Păuliș 4 – 0

Munteanu, Avrămuțiu, Andras, Pleșca

FC Sînleani – Semlecana Semlac 1-1

Rechițan / Peii

Voința Mailat – Unirea Șeitin 3- 0

Masa verde

Clasament

1 Șoimii Pîncota                     28        23        5          0          84-7     74

2 Crișul Chișineu Criș            28        23        4          1          78-20   73

3 Semlecana Semlac               28        17        4          7          64-32   55

4 Progresul Pecica                  28        13        8          7          62-43   47

5 CS Ineu                               28        14        3          11        77-54   45

6 Voința Mailat                      28        13        6          9          59-41   45

7 Unirea Sîntana                     28        14        3          11        63-54   45

8 UTA II                                28        11        8          9          42-32   41

9 Aqua Vest Șofronea           28        12        4          12        41-43   40

10 Frontiera Curtici                28        10        6          12        49-46   36

11 Păulișana Păuliș                 28        10        5          13        48-52   35

12 Șoimii Tauț                        28        9          6          13        51-70   33

13 Victoria Zăbrani                28        9          5          14        35-51   32

14 Banatul Sânicolau Mic      28        8          6          14        34-58   30

15 Viitorul Satu Nou              28        8          4          16        35-61   28

16 Șiriana Șiria                       28        7          5          16        40-81   26

17 FC Sînleani                        28        5          3          20        34-102 18

18 Unirea Șeitin                     28        2          3          23        19-68   9

Etapa viitoare (miercuri, 9 mai, ora 18,00):

 Ineu – Zăbrani, Păuliș – Tauț, Chișineu Criș – Șofronea, Sîntana – Pecica, Satu Nou – Pîncota, Sînleani – UTA II, Șiria – Mailat, Semlac – Curtici, Sînnicolau Mic – Șeitin (3-0).

 

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *