Rezultate, clasamente Liga 5 Arad

Rezultate, clasamente Liga 5 Arad
0 comments, 23/05/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A:

Victoria Nădlac – Cetate Săvîrșin 5-2, Victoria LT Sînpaul – Atletico Arad 2-1, Mureșul Ususău – Mureșana Mîndruloc 1-2, CS Vladimirescu II – AC Șagu 4-1, FC Zimandu Nou – Voința Macea 7-1, Înfrățirea Iratoșu – Forest Oil Sp. German 4-1, Olimpia Bîrzava – AS Aluniș 4-1, Viitorul Tisa Nouă – Speranța Turnu 1-1, Mureșul Zădăreni a stat.

 

Clasament

1 Speranța Turnu                    26        19        3          4          84-38   60

2 CS Vladimirescu II             27        19        1          7          66-34   58

3 FC Zimandu Nou                27        17        4          6          79-44   55

4 Viitorul Tisa Nouă               26        17        4          5          59-27   55

5 Mureșana Mîndruloc           26        17        1          8          64-36   52

6 Mureșul Zădăreni                26        16        3          7          78-48   51

7 Victoria Nădlac                   27        14        3          10        66-50   45

8 Atletico Arad                      26        12        4          10        54-45   40

9 Forest Oil Sp. German        26        10        5          11        45-41   35

10 Victoria LT Sînpaul          27        10        4          13        54-58   34

11 Înfrățirea Iratoșu               27        10        3          14        36-47   33

12 Cetate Săvîrșin                  26        9          5          12        68-60   32

13 AS Aluniș                          26        9          4          13        42-50   31

14 AC Șagu                            26        6          3          17        30-56   21

15 Mureșul Ususău                 26        6          2          18        30-65   20

16 Olimpia Bîrzava                27        5          2          20        38-94   17

17 Voința Macea                    26        1          3          22        25-125 6

 

Etapa viitoare:

Atletico – Vladimirescu, Sp. German – Zimandu Nou, Săvîrșin – Bîrzava, Aluniș – Iratoșu, Macea – Sînpaul, Șagu – Ususău, Mîndruloc – Turnu, Zădăreni – Tisa Nouă, Nădlac stă.

 

Seria B:

Viitorul Almaș – Viitorul Șepreuș 2-0, Dacia Beliu – Frontiera Pilu 0-1, Andezitul Vîrfurile – Crișul Alb Șicula 4-1, Vulturii Socodor – Cetate Dezna 6-2, Șoimii Șimand – Gloria Cermei 4-1, Avântul Tîrnova – Crișul Alb Buteni 5-0, Steaua Grăniceri – Pro Gurba 3-2, Flacăra Țipar – Highișana Drauț 1-2, Recolta Apateu – CS Moneasa 1-4.

 

Clasament

1 Crișul Alb Șicula                 28        21        4          3          91-35   67

2 CS Moneasa                                    28        19        3          6          78-38   60

3 Highișana Drauț                  28        19        2          7          84-47   59

4 Frontiera Pilu                       28        18        5          5          56-23   59

5 Recolta Apateu                   28        16        3          9          85-55   51

6 Șoimii Șimand                     28        13        5          10        78-65   44

7 Cetate Dezna                       28        14        1          13        73-87   43

8 Viitorul Șepreuș                  28        12        6          10        62-55   42

9 Viitorul Almaș                     28        13        2          13        66-51   41

10 Flacăra Țipar                     28        13        2          13        67-65   41

11 Avântul Tîrnova                28        11        4          13        64-64   37

12 Steaua Grăniceri                28        11        4          13        56-66   37

13 Andezitul Vîrfurile           28        11        4          13        66-68   36

14 Dacia Beliu                        28        8          3          17        50-65   27

15 Vulturii Socodor               28        7          4          17        47-84   25

16 Crișul Alb Buteni              28        8          1          19        49-101 25

17 Gloria Cermei                    28        6          1          21        51-89   19

18 Pro Gurba                          28        4          2          22        49-114 14

Etapa viitoare:

Buteni – Șimand, Drauț – Grăniceri, Gurba – Tîrnova, Cermei – Almaș, Șepreuș – Socodor, Dezna – Vîrfurile, Șicula – Beliu, Pilu – Moneasa, Țipar – Apateu.

 

Rezultate, clasamente Liga 6 Arad

 

Seria A:

Victoria II Nădlac – Viitorul Peregu Mare 2-0, Voinţa Semlac – Podgoria Ghioroc 3-0, Victoria Felnac – Olimpia Bujac 1-6, AS Vinga – AS Mănăştur 4-3, Podgoreana Covăsînţ a stat.

 

Clasament

1 AS Vinga                             14        9          2          3          32-22   29

2 Olimpia Bujac                     14        9          1          4          54-21   28

3 Voinţa Semlac                     14        8          3          3          34-19   27

4 Viitorul Peregu Mare          13        8          0          5          32-27   24

5 AS Mănăştur                       14        6          4          4          32-26   22

6 Victoria II Nădlac               14        6          0          8          29-32   18

7 Podgoria Ghioroc                15        6          0          9          30-44   18

8 Podgoreana Covăsînţ          14        2          2          10        18-35   8

9 Victoria Felnac                    14        2          2          10        20-55   8

 

Etapa viitoare:

Bujac – Semlac, Ghioroc – Covăsînț, Mănăștur – Nădlac, Peregu Mare – Felnac, Vinga stă.

 

 

 

Seria B:

Chiciora Dud – Voința Caporal Alexa 6-0, Vulturul Chereluș – Victoria Seleuș 3-2, Crișul II Chișineu Criș – Speranța Chier 7-2, Olimpia Bocsig – AS Hălmagiu 2-0, Național Sintea Mare – Viitorul II Almaș 3-0 (f.j.)

Clasament 

1 Olimpia Bocsig                    16        13        1          2          62-28   40

2 Chiciora Dud                      16        12        2          2          48-18   38

3 Crișul II Chișineu Criș        16        11        0          5          53-39   33

4 AS Hălmagiu                       16        8          4          4          32-19   28

5 Voința Caporal Alexa         16        7          2          7          30-37   23

6 Vulturul Chereluș                16        6          1          9          40-49   19

7 Speranța Chier                     16        4          4          8          36-51   16

8 Victoria Seleuș                    16        4          1          11        26-35   13

9 Viitorul II Almaș                 16        3          1          12        15-43   10*

10 Național Sintea Mare        16        2          2          12        27-56   8

* Echipă retrasă

Etapa viitoare: Hălmagiu – Chișineu Criș, Chier – Dud, Caporal Alexa – Vulturul Chereluș – Seleuș – Sintea Mare, Almaș – Bocsig (0-3).

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *