Rezultate, clasamente liga 5 Arad

Rezultate, clasamente liga 5 Arad
0 comments, 31/05/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A:

Atletico Arad – CS Vladimirescu II 3-1, Foresta Oil Sp. German – FC Zimandu Nou 4-1, Cetate Săvîrșin – Olimpia Bîrzava 1-2, AS Aluniș – Înfrățirea Iratoșu 0-1, Voința Macea – Victoria LT Sînpaul 3-5, Mureșana Mîndruloc – Speranța Turnu 3-2, Victoria Nădlac a stat, AC Șagu – Mureșul Ususău nu s-a jucat, iar Mureșul Zădăreni – Viitorul Tisa Nouă se joacă miercuri, 30 mai.

Clasament 

1 Speranța Turnu                    27        19        3          5          86-41   60

2 FC Zimandu Nou                28        17        4          7          80-48   55

3 Viitorul Tisa Nouă               26        17        4          5          59-27   55

4 Mureșana Mîndruloc           27        18        1          8          67-38   55

5 CS Vladimirescu II             28        18        1          9          63-39   55

6 Mureșul Zădăreni                26        16        3          7          78-48   51

7 Victoria Nădlac                   27        14        3          10        66-50   45

8 Atletico Arad                      27        13        4          10        57-46   43

9 Foresta Oil Sp. German      27        11        5          11        49-42   38

10 Victoria LT Sînpaul          28        11        4          13        59-61   37

11 Înfrățirea Iratoșu               28        11        3          14        37-47   36

12 Cetate Săvîrșin                  27        9          5          13        69-62   32

13 AS Aluniș                          27        9          4          14        42-51   31

14 AC Șagu                            26        7          3          16        32-52   24

15 Mureșul Ususău                 26        6          2          18        30-65   20

16 Olimpia Bîrzava                28        6          2          20        40-95   20

17 Voința Macea                    27        1          3          23        28-130 6

Etapa viitoare: Nădlac – Zădăreni, Turnu – Şagu, Sînpaul – Sp. German, Zimandu Nou – Aluniş, Ususău – Atletico, Vladimirescu – Macea, Iratoşu – Săvîrşin, Tisa Nouă – Mîndruloc. Bîrzava stă.

 

 

Seria B:

Crișul Alb Buteni – Șoimii Șimand 4-3, Highișana Drauț – Steaua Grăniceri 5-1, Pro Gurba – Avântul Tîrnova 1-4, Gloria Cermei – Viitorul Almaș 2-3, Viitorul Șepreuș – Vulturii Socodor 2-0, Cetate Dezna – Andezitul Vîrfurile 4-1, Crișul Alb Șicula – Dacia Beliu 10-1, Frontiera Pilu – CS Moneasa 1-1, Flacăra Țipar – Recolta Apateu 2-5.

Clasament 

1 Crișul Alb Șicula                 29        22        4          3          101-36 70

2 Highișana Drauț                  29        20        2          7          89-48   62

3 CS Moneasa                                    29        19        4          6          79-39   61

4 Frontiera Pilu                       29        18        6          5          57-24   60

5 Recolta Apateu                   29        17        3          9          90-57   54

6 Cetate Dezna                       29        15        1          13        77-88   46

7 Viitorul Șepreuș                  29        13        6          10        64-55   45

8 Viitorul Almaș                     29        14        2          13        69-53   44

9 Șoimii Șimand                     29        13        5          11        81-69   44

10 Flacăra Țipar                     29        13        2          14        69-70   41

11 Avântul Tîrnova                29        12        4          13        68-65   40

12 Steaua Grăniceri                29        11        4          14        57-71   37

13 Andezitul Vîrfurile           29        11        4          14        67-72   36

14 Crișul Alb Buteni              29        9          1          19        53-104 28

15 Dacia Beliu                        29        8          3          18        51-75   27

16 Vulturii Socodor               29        7          4          18        47-86   25

17 Gloria Cermei                    29        6          1          22        53-92   19

18 Pro Gurba                          29        4          2          23        50-118 14

Etapa viitoare: Almaş – Buteni, Moneasa – Şicula, Beliu – Dezna, Vîrfurile – Şepreuş, Socodor – Cermei, Şimand – Gurba, Tîrnova – Drauţ, Grăniceri – Ţipar, Apateu – Pilu.

Gurba stă.

 

Rezultate, clasamente liga 6 Arad

Seria A:

Olimpia Bujac – Voinţa Semlac 6-1, Podgoria Ghioroc – Podgoreana Covăsînţ 2-1, AS Mănăştur – Victoria II Nădlac 1-0, Viitorul Peregu Mare – Victoria Felnac 5-3. AS Vinga a stat.

Clasament

1 Olimpia Bujac                     15        10        1          4          60-22   31

2 AS Vinga                             14        9          2          3          32-22   29

3 Voinţa Semlac                     15        8          3          4          35-25   27

4 Viitorul Peregu Mare          14        9          0          5          37-30   27

5 AS Mănăştur                       15        7          4          4          33-26   25

6 Podgoria Ghioroc                16        7          0          9          32-45   21

7 Victoria II Nădlac               15        6          0          9          29-33   18

8 Podgoreana Covăsînţ          15        2          2          11        19-37   8

9 Victoria Felnac                    15        2          2          11        23-60   8

Etapa viitoare: Covăsînț – Bujac, Semlac – Peregu Mare, Felnac – Mănăștur, Nădlac – Vinga, Ghioroc stă.

 

Seria B:

AS Hălmagiu – Crişul II Chişineu Criş 3-2, Speranţa Chier – Chiciora Dud 0-3, Voinţa Caporal Alexa – Vulturul Chereluş 3-7, Victoria Seleuş – Naţional Sintea Mare 3-2, Viitorul II Almaş – Olimpia Bocsig 0-3 (f.j.).

 

Clasament

1 Olimpia Bocsig                    17        14        1          2          65-28   43

2 Chiciora Dud                       17        13        2          2          51-18   41

3 Crişul II Chişineu Criş        17        11        0          6          55-42   33

4 AS Hălmagiu                       17        9          4          4          35-21   31

5 Voinţa Caporal Alexa         17        7          2          8          33-44   23

6 Vulturul Chereluş                17        7          1          9          47-52   22

7 Victoria Seleuş                    17        5          1          11        29-37   16

8 Speranţa Chier                     17        4          4          9          36-54   16

9 Viitorul II Almaş                 17        3          1          13        15-46   10

10 Naţional Sintea Mare        17        2          2          13        29-59   8

Etapa viitoare: Sintea Mare – Caporal Alexa, Chereluș – Chier, Dud – Hălmagiu, Chișineu Criș – Bocsig, Seleuș – Almaș (3-0).

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *