Rezultate, clasament şi marcatorii etapei a VIII-a în seria de Vest a Ligii a II-a:

Rezultate, clasament şi marcatorii etapei a VIII-a în seria de Vest a Ligii a II-a:
0 comments, 20/10/2012, by , in Fotbal, Liga2, Ultimele stiri

Unirea Alba Iulia – FC Olt Slatina   1-1. Au marcat: Oară – min. 26 / Crăciun – min. 60

ACS Poli – Luceafărul Oradea      1-0. Au marcat: Şeroni – min. 56, Boldea – min. 83

FC Maramureş – FCM Târgu Mureş   1-1. Au marcat: V. Pop – min. 74 (penalty) / Sfârlea – min. 87

FC Bihor – FC Argeş    2-1. Au marcat: Mărkuş – min. 39, Puşcaş – min. 49 / Dulcea – min. 83

CS Mioveni – Damila Măciuca   4-1. Au marcat: Biceanu – min. 22, E. Dică – min. 69 (pen.), Gălan – min. 78, Simion – min. 83

UTA – CSM Râmnicu Vâlcea 3-0. Au marcat: Gligor – min. 55, Silvăşan – min. 64, Laso – min. 80

Voinţa Sibiu şi Corona Braşov stau.

 Clasament

1. Corona       7          5          2          0          12-5       17

2. Măciuca      7          4          2          1          11-6       14

3. ACS Poli    7          3          4          0          11-5       13

4. Târgu Mureş     6          4          1          1          11-6       13

5. FC Bihor      8          3          3          2          11-11       12

6. UTA            8          2          4          2          8-6       10

7. Alba Iulia     7          3          1          3          8-11       9

8. Mioveni        7          1          4          2          10-10       7

9. FC Olt       7          1          4         2          7-7       7

10. Luceafărul    7          2          2          3          5-11       7

11. Sibiu          7          2          1          4          4-10      7

12. FC Argeş     6          2          0          4          7-6       6

13. FC Maramureş       8          1          2          5          8-13       4

14. Râmnicu Vâlcea      6          1          1          4          5-10       4

Etapa următoare (24 octombrie): FCM Târgu Mureş – FC Bihor, FC Argeş – UTA, CSM Râmnicu Vâlcea – ACS Poli Timişoara, Luceafărul Oradea – CS Mioveni, Damila Măciuca – Unirea Alba Iulia, FC Olt Slatina – Corona Braşov. Voinţa Sibiu şi FC Maramureş stau.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *