Programul competiţional şi componenţa finală a Ligii a III-a

Programul competiţional şi componenţa finală a Ligii a III-a
0 comments, 03/08/2012, by , in Fotbal, Liga3, Ultimele stiri

Federaţia Română de Fotbal a anunţat componenţa celor şase serii ale celui de-al treilea eşalon. Repartizarea făcută de oficialii federali este una haotică din multe puncte de vedere, cu serii în care se află echipe aflate la distanţe de domeniul a 4-500 de kilometri, în timp ce în seria a doua, de exemplu, 10 echipe sunt din judeţul Ilfov, cu distanţe între 10 şi 50 de kilometri între ele!

 

Seria 1: Bucovina Frătăuţii Noi, Sporting Suceava, FCM Dorohoi, Ceahlăul II, Ştiinţa Miroslava, CSM Paşcani, Petrotub Roman, Aerostar Bacău, CSM Moineşti, SC Bacău, FCM Huşi, CS Panciu şi Oţelul II;

Seria 2: Urban Titu, CSM Focşani, CSM Rm. Sărat, Gloria Buzău, Eolica Baia, Viitorul Axintele, Rapid Feteşti, Dunărea Călăraşi, Viitorul Chirnogi, Sportul Studenţesc II, Rapid II, Juventus Bucureşti, Metaloglobus

Seria 3: FCM Caracal, CS Vişina Nouă, FCM Alexandria, CS Baloteşti, CS Tunari, FC Ştefăneşti, CS Afumaţi, FC Voluntari, ACS Berceni, Viitorul Domneşti, Inter Clinceni, Concordia II Chiajna, Progresul Cernica

Seria 4: Flacăra Făget, Millenium Giarmata, CS Vladimirescu, Şcolar Reşiţa, Muncitorul Reşiţa, CSM Lugoj, FC Caransebeş, Minerul Jilţ Mătăsari, Minerul Motru, Panduri II, Jiul Rovinari, CS Apă Craiova, Oltchim Rm. Vâlcea, Poli Timişoara II

Seria 5: Olimpia Satu Mare, Plimob Sighet, Tricolorul Alparea, FC Zalău, Unirea Floreşti, Sănătatea Cluj, Unirea Dej, Seso Câmpia Turzii, Europa Alba Iulia, FC Hunedoara, Jiul Petroşani, Naţional Sebiş şi Şoimii Pâncota

Seria 6: Avântul Reghin, Sevişul Şelimbăr, FC Cisnădie, CSM Făgăraş, Unirea Tărlungeni, FC Zagon, Girom Albota, SCM Piteşti, FCM Târgovişte, Unirea Câmpina, CSO Plopeni, Conpet Câmpina, Prahova Tomşani.

De remarcat că toate echipele au fost prezentate sub numele vechi, nefiind anunţate schimbările de nume suferite de CS Panciu (actualmente Young Boys Panciu), Unirea Floreşti (FCM Turda), Bucovina Frătăuţii Noi (Bucovina Rădăuţi) sau Prahova Tomşani (Fortuna Brazi)

Ţintarul seriilor va fi stabilit peste o săptămână, la sediul FRF.

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *