Memorialul Tică Cioară la Kaiac

Memorialul Tică Cioară la Kaiac

 

Recent în Arad,pe râul Mureş a avut loc concursul de kaiac Memorialul „TICĂ CIOARĂ „ ediţia a II-a, organizat de către scţia de kaiac de la L.P.S.Arad cu sprijinul C.C.judeţean Arad,D.J.S..T.Arad şi Academia Olimpică Română Filiala Arad care au oferit sportivilor clasaţi pe primele 3 locuri tricouri,şepci medalii diplome şi cluburilor participante câte o cupă. La această competiţie au participat 7 cluburi din ţară C.S.S.Timişoara,C.S.S.Caracal,C.S.S.Turnu- Măgurele, C.S.N.Hunedoara,Simared Baia-Mare,L.T.T.L.Orşova,Sportul Studenţesc-Bucureşti şi cluburile din Arad C.S.M.Arad,C.S.U.T.A.Arad şi L.P.S Arad în total 10 secţii cu un număr de peste 65 de sportivi.

La sfârşitul competiţiei secţia de kaiac de la L.P.S Arad s-a clasat pe locul 3,pe locul I clasându-se C.S.S.Timişoara,iar pe locul II L.T.T.L.Orşova.

Iată şi rezultatele pe care le-au obţinut sportivii arădeni:

Locul 1 sportivul Daniel Daniel de la C.S.M Arad în probele de K1B Tin. pe distanţa de 500m şi 200m.

Pe locul 2 s-au clasat următorii sportivii de la L.P.S Arad în probele de500m

– K2 B JunII- Ogîgăm Mihai – Topor Adrian

– K2 Mixt – Borda Clara – Prisecaru Ionel

– K1B Tin.- Bunai Gabriel

– K1B.Jun.I – Prisecar Ionel pe distanţa de 200m

Locul 3 a revenit următorilor sportivi de la L.P.S.Arad

– K1B Jun.III 500m – Bara Lorenzo

– K1B Jun.III 500m – Topor Adrian

– K1F Jun.III 500m – Căprariu Doroteea

– K1B Jun.I 500m – Prisecaru Ionel

– K2B Jun.III 500m – Bara lorenzo – Edu Bogdan

– K2B Jun.I 500m – Stoian Alexandru – Prisecaru Ione

– K1F Jun.II 200m – Borda Clara

– K1B Jun.I 200m – Stoian Alexandru

 

 

In 24 sept.2011 tot pe râul Mureş CLUB WEST Arad a organizat un concurs de canoe indienei, un concurs de kaiac şi canoe rezervat numai pentru seniori.Iată şi rezultatele:

– canoe indiana 2 pers. sau inscris 9 echipaje

– Loc.1 Cioră Lucian – Muntoiu Mircea

– Loc. 2 Şofron Codruţa – Baboş Molnar

– Loc.3 Faur Gheorghe – Gordan Sergiu

 

Kaiac 1 seniori sau inscris 12 echpaje

– Loc.1 Muntoiu Mircea

– Loc.2 Bătrîn Paul

– Loc.3 Baboş Molnar

 

Canoe 1 seniori

Loc. 1 Pavel Dan

Loc.2 Dehelean Petre

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *