Marius Copil a fost eliminat

Marius Copil a fost eliminat

În ceea de-a doua zi a tabloului principal BRD Arad Challenger s-a înregistrat o singură victorie românească la simplu, Victor Hănescu (foto),  l-a învins în două seturi pe francezul Axel Michon, scor 6-3 7-6(5).

Pe tabloul de dublu, alături de Constantin Sturdza, Hănescu a pierdut meciul impotriva germanilor Brands/Moser, scor 6-4, 6-4.

Din păcate arădeanul Marius Copil a fost eliminat de pe tabloul principal după ce a cedat în faţa favoritului 6, portughezul Gastao Elias, scor 6-4, 6-7(1) 6-4.

Victor Crivoi a pierdut şi el, în meciul disputat pe terenul central, în faţa francezului Guillaume Rufin, scor 6-2 6-1.

Dar iată rezultatele meciurilor de pe tabloul principal:

simplu – Primul tur

[2] A Veic (CRO) d G Granollers (ESP) 6-3 6-1

[4] V Hanescu (ROU) d A Michon (FRA) 6-3 7-6(5)

[5] M Alund (ARG) d D Lojda (CZE) 6-1 7-6(2)

[6] G Elias (POR) d M Copil (ROU) 6-4 6-7(1) 64

[7] G Rufin (FRA) d [WC] V Crivoi (ROU) 6-2 6-1

Y Mertens (BEL) d M Teixeira (FRA) 6-1 0-0 Retired

[Q] T Androic (CRO) d G Clezar (BRA) 7-6(5) 6-2

G Naso (ITA) d J Marti (ESP) 6-3 2-6 6-3

[Q] B Pashanski (SRB) d D Dzumhur (BIH) 4-6 6-4 6-3

G Burquier (FRA) d [WC] C Sturdza (SUI) 6-0 6-1

dublu – Primul tur

[1] A Daescu (ROU) / F Mergea (ROU) d [WC] P Luncanu (ROU) / R Sabau (ROU) 6-1 6-1

[2] M Draganja (CRO) / D Marcan (CRO) d [Alt] T Androic (CRO) / B Pashanski (SRB) 6-3 6-2

D Brands (GER) / N Moser (AUT) d [WC] V Hanescu (ROU) / C Sturdza (SUI) 6-4 6-4

PROGRAMUL ZILEI – JOI, 5 IULIE, 2012

TEREN CENTRAL start 10.00 am

[3] A Gensse (FRA) vs [WC] P Luncanu (ROU)

[1] D Brands (GER) vs F Bagnis (ARG)

Nu înainte de ora  4.00 pm

G Naso (ITA) vs [4] V Hănescu (ROU)

[1] A Dăescu (ROU) / F Mergea (ROU) vs [WC] I Bozoljac (SRB) / M Copil (ROU)

TERENUL 1 start 10.00 am

G Burquier (FRA) vs [2] A Veic (CRO)

Nu înainte de ora 4.30 pm

[5] M Alund (ARG) vs [Q] T Androic (CRO)

D Brands (GER) / N Moser (AUT) vs [2] M Draganja (CRO) / D Marcan (CRO)

TERENUL 7 start 10.00 am

M Linzer (AUT) vs [8] N Devilder (FRA)

[7] G Rufin (FRA) vs [Q] B Pashanski (SRB) – Posibil ca terenul să fie schimbat

Nu înainte de ora 4.00 pm

Y Mertens (BEL) vs [6] G Elias (POR)

Nu înainte de ora 5.30 pm

G Clezar (BRA) / G Elias (POR) vs A Michon (FRA) / G Rufin (FRA) – După o pauză de odihnă – Teren nedeterminat

Nu înainte de ora 6.00 pm

N Mektic (CRO) / A Veic (CRO) vs A Arnaboldi (ITA) / G Naso (ITA) – După o pauză de odihnă – Teren nedeterminat

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *