Liga a V-a, rezultatele etapei a X-a

Liga a V-a, rezultatele etapei a X-a
0 comments, 22/10/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A: Atletico Arad – FC Zimandu Nou 6-4, FC Sînleani – Foresta Oil Sp. German 2-2, Victoria LT Sînpaul – AC Șagu 2-0, Olimpia Bujac – Mureșana Mîndruloc 4-2, CS Vladimirescu II – Mureșul Ususău 8-1, Cetate Săvîrșin – AS Aluniș 4-1, AS Vinga – Voința Macea 2-0, Olimpia Bîrzava – Înfrățirea Iratoșu 2-3, Unirea Șeitin – Mureșul Zădăreni 2-1.

Clasament 

1 Victoria LT Sînpaul             10        7          2          1          29-11   23

2 Olimpia Bujac                     10        7          1          2          34-23   22

3 CS Vladimirescu II             10        7          0          3          47-23   21

4 Atletico Arad                      10        7          0          3          31-24   21

5 Cetate Săvîrșin                    10        6          1          3          37-23   19

6 Unirea Șeitin                       10        6          1          3          21-14   19

7 FC Zimandu Nou                10        6          0          4          38-19   18

8 Foresta Oil Sp. German      10        5          2          3          20-23   17

9 AS Aluniș                            10        5          1          4          26-25   16

10 AS Vinga                           10        4          2          4          19-18   14

11 Înfrățirea Iratoșu               10        4          2          4          19-24   14

12 Mureșana Mîndruloc         10        4          1          5          20-21   13

13 Mureșul Zădăreni              10        4          0          6          19-20   12

14 FC Sînleani                       10        2          3          5          24-30   9

15 AC Șagu                            10        3          0          7          12-21   9

16 Mureșul Ususău                 10        2          0          8          15-39   6

17 Voința Macea                    10        2          0          8          10-34   6

18 Olimpia Bîrzava                10        1          0          9          14-43   3

Etapa viitoare: Sp. German – Bîrzava, Macea – Sînleani, Mîndruloc – Vinga, Ususău – Bujac, Șagu – Vladimirescu, Zimandu Nou – Sînpaul, Aluniș – Atletico, Zădăreni – Săvîrșin, Iratoșu – Șeitin.

Seria B: Crișul II Chișineu Criș – Viitorul Satu Nou 1-1, Cetate Dezna – Crișul Alb Buteni 1-1, Frontiera Pilu – Andezitul Vîrfurile nu s-a disputat, Highișana Drauț – Viitorul Șepreuș 3-0, Recolta Apateu – Avântul Tîrnova 2-3, Olimpia Bocsig – Dacia Beliu 6-0, Șoimii Șimand – Steaua Grăniceri 3-1, Flacăra Țipar – Viitorul Almaș 3-1, Vulturii Socodor – CS Moneasa 12-1.

Clasament 

1 Șoimii Șimand                     10        7          1          2          27-16   22

2 Avântul Tîrnova                  10        7          0          3          53-14   21

3 Recolta Apateu                   10        6          3          1          27-9     21

4 Crișul Alb Buteni                10        6          2          2          19-11   20

5 Viitorul Șepreuș                  10        6          0          4          33-23   18

6 Flacăra Țipar                       10        5          2          3          18-19   17

7 Viitorul Almaș                     10        5          2          3          23-16   17

8 Vulturii Socodor                 10        5          1          4          33-18   16

9 Olimpia Bocsig                    10        4          3          3          21-16   15

10 Dacia Beliu                        10        4          3          3          19-15   15

11 Crișul II Chișineu Criș      10        4          1          5          21-21   13

12 Highișana Drauț                10        3          3          4          22-22   12

13 Steaua Grăniceri                10        3          2          5          32-29   11

14 Cetate Dezna                     10        3          2          5          23-28   11

15 Viitorul Satu Nou              10        3          1          6          19-27   10

16 Frontiera Pilu                     9          1          4          4          17-26   7

17 Andezitul Vîrfurile           9          2          0          7          16-39   6

18 CS Moneasa                      10        0          0          10        9-83     0

Etapa viitoare: Almaș – Socodor, Buteni – Pilu, Satu Nou – Dezna, Grăniceri – Țipar, Beliu – Șimand, Tîrnova – Bocsig, Șepreuș – Apateu, Vărfurile – Drauț, Moneasa – Chișineu Criș.

 

 

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *