Etapa XXII, liga 5

Etapa XXII, liga 5
0 comments, 16/04/2012, by , in Fotbal, Liga 5, Ultimele stiri

Seria A

 Rezultate

Atletico – Zădăreni 2-1

Vladimirescu II – Lunca Teuz 2-0

Sîmpetru German – Săvârşin 1-1

Şagu – Nădlac 2-1

Mândruloc – Bârzava 3-1

Speranţa Turnu – Iratoşu 4-0

Ususău – Zimandu Nou 1-2

Aluniş – Tisa Nouă 2-4

 

Clasament

 

1. Vladimirescu II             22   17   1   4   55-22   52

2. Speranţa Turnu            21   16   2   3   71-30   50

3. Tisa Nouă                     22   15   2   5   47-23   47

4.  Zimandu Nou               22   14   3   5   59-37   45

5. Mureşul Zădăreni          22   14   2   6   59-38   44

6. Mureşana Mândruloc     21   13   0   8   55-31   39

7. Victoria Nădlac               22   10   3   9   48-42   33

8. Sîmpetru German           22   9   4   9   35-29   31

9. Atletico Arad                   21  9   3   9    39-36   30

10. Cetatea Săvârşin          22   8   4   10   60-49   28

11. Aluniş                            22   8   4   10   36-38   28

12. Viitorul L. Teuz             22    8   3   11   49-51   27

13. Înfrăţirea Iratoşu           22   8   3   11   25-37   27

14. Mureşul Ususău           21   6   2   13   27-49   20

15. AC Şagu                       21   4   3   14   24-45   15

16. Olimpia Bârzava           22   2   2   18   27-81   8

17. Voinţa Macea                21   1   3   17   19-97   6

 

Etapa viitoare 21-22 aprilie

 

Nădlac – Atletico, L. Teuz – Ususău, Zimandul Nou – Speranţa Turnu, Iratoşu – Mândruloc, Bârzava – Şagu, Zădăreni – Macea, Săvârşin – Aluniş, Tisa Nouă – Vladimirescu II, Sîmpetru German – stă.

 

Seria B

 

Rezultate

 

Gloria Cermei – Pro Gurba 4-0

Viitorul Şepreuş – Highişana Drauţ 2-2

Cetate Dezna – Flacăra Ţipar 2-1

Crişul Alb Şicula – Steaua Grăniceri 7-2

Frontiera Pilu – Av. Târnova 3-2

Moneasa – Şoimii Şimand 2-0

Dacia Beliu – Viitorul Almaş 3-2

Andezitul Vârfurile – Vulturii Socodor 6-1

Crişul Alb Buteni – Recolta Apateu 0-4

 

Clasament

 

1. Crişul Alb Şicula   23   19   2   2   80-25   59

2. Frontiera Pilu        23   16   3   4   51-21   51

3. Moneasa               23   15   3   5   58-31   48

4. Highişana Drauţ    23   15   2   6   58-37   47

5. Recolta Apateu     23    13   3   7   67-3   42

6. Viitorul Şepreuş    23    12   3   8   52-42   39

7. Cetate Dezna        23   13   0   10   63-66  39

8. Viitorul Almaş        23    11   2   10   59-44  35

9. Şoimii Şimand       23    11   2   10   63-59  35

10. Andezitul Vârfurile 23   9   4   10   60-58   31

11. Flacăra Ţipar        23 10   1   12    50-55   31

12. Steaua Grăniceri   23  8   3   12    44-56   27

13. Avântul Târnova    23  8   2    13    49-36   26

14. Dacia Beliu           23   7   2    14     43-51   23

15. Vulturii Socodor    23   6   2    15    36-70    20

16. Gloria Cermei      23    6    1    16    44-70   19

17.Crişul Alb Buteni   23    5   1    17    41-93    16

18. Pro Gurba             23    4   2    17    41-87    14

 

Etapa viitoare 21-22 aprilie

 

Almaş – Moneasa, Socodor – Beliu, Şimand – Pilu, Târnova – Şicula, Grăniceri – Dezna, Ţipar – Şepreuş, Drauţ – Cermei, Gurba – Buteni, Apateu – Vârfurile

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *