Cei mai buni sportivi de la CSM, au fost premiaţi

Cei mai buni sportivi de la CSM, au fost premiaţi

În sala mare a Teatrului Clasic „Ioan Slavici“ s-a derulat ceremonia de decernare a premiilor pentru cei  mai buni sportivi ai clubului CSM Arad.

Clubul arăean, deloc de neglijat în sportul românesc ş-a trecut ş în acest an în palmares rezultate de excepţe, atât  în competiţile interne, cât şi în cele internaţonale.

Viorel Bitang, directorul executiv al Clubului Sportiv Municipal Arad, a prezentat un succint bilanţal anului 2011, dupăcare a urmat festivitatea de premiere, punctatăş de momente artistice oferite de gimnastele pregăite de Daniela Chiriac, Tatiana Novikova, Elsa Făcuţ ş Bogdan Popa.

Au fost oferite menţuni sportivilor;

Teodor Bilegan – haltere, antrenor Adrian Jigă; Bianca Crişn – tenis de masă antrenor Cristian Dodean; Daniel Daniel – kayak, antrenor Gorbe Laszlo; Adelin Kotrong – gimnasticăartistică antrenor Eugen Căuc0ţan; Şefania Chiriac – gimnasticăritmică antrenor Daniela Chiriac.

Diplome de excelenţuc0ăau fost oferite antrenorilor;

Kakas Arpad – tenis de masă un descoperitor de mari talente, cu o activitate de peste 30 de ani în cadrul clubului arăean ş lui Traian Magheru, peste 40 de ani de antrenorat, perioadăîn care a creat o adevăatăşoalăarăeanăde aruncăori, care au obţnut rezultate deosebite în competiţi.

Au intrat în posesia unor premii speciale;

Cristian Faur – automodelism, antrenor Vasile Faur; Beata Kabat – judo, antrenor Ionel Lază; Oana Budi – înot, antrenor Viorel Bitang.

A urmat apoi decernarea premiilor celor mai buni zece sportive ai clubului în anul 2011:

locul X – Alexandra Morar – tir, antrenor Ion Vasilescu, Izabela Troieschi – tir, antrenor Gheorghe Pop ş Alexandru Rohian – atletism, antrenor Ionel Oprea.
locul IX – Marius Andrei Gag – atletism, antrenor Ionel Oprea.
locul VIII –  Adrian Dodean – tenis de masă
locul VII –  Marius Cenăan – tir, antrenor Monica Toth.
locul VI –  Marius Copil – tenis de camp.
locul V –  Raul Rusu – atletism, antrenor Constantin Miclea.
locul IV –  Amalia Nicola – gimnasticăaerobică a fost antrenatăde Andreea Toth, în prezent fiind pregăităde Elsa Făcuţ ş Bogdan Popa.

În condiţile în care locul III nu a fost acordat,

locul II – s-a împăţt între  Bernadette Balint – tenis de masă antrenor Cristian Dodean ş Lucia Mihalache – tir, talere, antrenor Attila Ciorba, cel care a fost ş recompensat cu titlul de „Antrenorul anului 2011 la CSM Arad“. De menţonat faptul căLucia Mihalache(Puş) ş-a câşigat locul cotă ca urmare a faptului va fi prezentăpentru a doua oarăconsecutiv, la Jocurile Olimpice de la Londra din 2012. Lucia Mihalache ocupăactualmente locul 16 mondial, specializarea skeet-talere.

Conform tuturor aşeptăilor,

locul I – a revenit  Danielei Dodean – tenis de masă descoperităde Arpad Kakas, pregăităde Cristian Dodean. Trebuie subliniat faptul, cătalentata jucăoare ocupăpentru a V-a oarăconsecutiv acestăpoziţe, fiind, în ciuda vârstei, unul dintre cei mai titraţ sportivi din oraşl de pe Mureş La fel ca ş colega sa Puş, Daniela va participa la Jocurile Olimpice din 2012, visul vieţi oricăui sportiv.

About admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *